تلاش دشمن برای اخلال در بازار ارز با شکست همراه شد
تلاش دشمن برای اخلال در بازار ارز با شکست همراه شد
وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه هفته پدافند غیرعامل گفت: تلاش عده‌ای برای برهم زدن بازار ارز بعد از وقایع اخیر فلسطین با مدیریت دولت، نقش بر آب شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سید احسان خاندوزی امروز در مراسم بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل در سازمان بورس و اوراق بهادار که با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل و عشقی رئیس سازمان بورس برگزار شد، گفت: ما در معرض نفوذها و تهدیدهای مختلف سایبری قرار داریم و مصداق آن به عنوان یک تهدید اقتصادی در رشد و پیشرفت کشور است و دستگاه‌های مختلف کشور در حوزه بودجه، بانک و بیمه در معرض این تهدیدها قرار دارند که با هوشیاری و آمادگی دستگاه‌ها، این تهدیدها دفع شد.

وی گفت: عده‌ای با شبهه‌افکنی در مورد اینکه به عنوان مثال سال آینده نرخ ارز به چه رقمی می‌رسد، می‌خواهند در بازار القا کنند که ناامنی وجود دارد. درحالی‌که در ۷ ماه گذشته از سال در این زمینه موفق نشدند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: در وقایع اخیر که در فلسطین اتفاق افتاد، عده‌ای می‌خواستند وضعیت بازار ارز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بهم بریزند، اما با مدیریت دولت موفق نشدند و بازار ارز از ثبات برخوردار شد.

خاندوزی همچنین گفت: همه سازمان‌های زیر مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف هستند تا آخر سال جاری دفترچه قرمزی از تهدیدهای احتمالی فراهم کنند و همچنین برنامه مقابله با این تهدیدها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بر اساس ساعت و روز مقابله با تهدیدها فراهم کنند که در صورت وقوع این حوادث، بدانیم ظرف چه مدت پیشگیری خواهد شد و مسیرهای جایگزین معرفی خواهد شد تا خدمات‌رسانی به مردم دچار اخلال نشود.

در این مراسم یادداشت تفاهمی بین سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل و احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، به امضا رسید که طی آن دوره‌های آموزشی، دوره‌های سایبری و رزمایش پدافند غیرعامل برگزار می‌شود.

همچنین بر اساس حکمی، رضا خواجه نائینی معاون توسعه منابع وزارت اقتصاد به عنوان رئیس کمیته اصلی پدافند غیرعامل وزارت اقتصاد و سید مجید پرپنجی رئیس مرکز حراست وزیر اقتصاد به عنوان دبیر این کمیته منصوب شد و احکام اعضای جدید این کمیته از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی صادر شد.

Views: 1