تفاهم‌نامه ساخت پژوهشکده هسته ای شیراز امضا شد
تفاهم‌نامه ساخت پژوهشکده هسته ای شیراز امضا شد
تفاهم‌نامه واگذاری زمین ساخت سایت هسته‌ای شیراز میان سازمان انرژی اتمی ایران ، استانداری ، دانشگاه شیراز و اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،استاندار فارس روز شنبه در آیین افتتاحیه پنجاه و ششمین نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای کشور در دانشگاه شیراز گفت: ساختمان بخشی از این پروژه وجود دارد و نیازمند تعمیراتی است که در ماه‌های آینده انجام می‌شود و بخشی دیگر نیز باید ساخته شود.

دکتر محمدهادی ایمانیه افزود: ما به عنوان جامعه منتظر امام زمان (عج)، وظیفه داریم که شرایط ظهور امام عصر (عج) را فراهم کنیم؛ یکی از این شرایط قدرتمند شدن است.

وی افزود: به فرموده امام علی (ع)، “علم، قدرت است” و در دنیای امروز بهترین وسیله برای برتری و قدرت است؛ همانگونه که در دفاع مسلحانه باید تلاش کنیم و قدرتمند شویم در زمینه های علمی نیز باید برتری داشته باشیم.

استاندار فارس گفت: بررسی ها نشان می دهد در هرجا که دشمنان فشار آوردند، همت ها و انگیزه ها افزایش یافت و در نتیجه رشد و پیشرفت بیشتر بوده که فناوری هسته‌ای نمونه‌ای از آن‌ است.

ایمانیه بیان کرد: انرژی هسته‌ای در بسیاری از زمینه‌ها از جمله تولید برق، پزشکی و کشاورزی کاربرد دارد و می تواند گره بزرگی از مشکلات مردم را باز کند.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه امضا شده، گفت: ساخت این مرکز هسته‌ای زیبنده دانشگاه شیراز به عنوان دارالعلمی در دارالعلم بود که جایگاه بلندی در فناوری هسته‌ای کشور داشته باشد و امید است که خیر و برکتی برای کشور باشد.

استاندار فارس اظهار کرد: شمار قابل توجهی از دانشجویان شیراز می‌توانند در سازمان انرژی اتمی بورسیه شوند و آینده شغلی خود را تضمین کنند.

ایمانیه اظهار کرد: همت و انگیزه جوانان را یکی از عوامل اصلی توسعه، پیشرفت و رشد کشور است.

به گفته دبیر اجرایی پنجاه و ششمین نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای کشور در دانشگاه شیراز این نمایشگاه تا ۲ اسفندماه در مجموعه ورزشی کوثر دانشگاه شیراز برپا است.

مهدی زهتابیان افزود: این نمایشگاه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۷ پذیرای حضور علاقه‌مندان است.

Visits: 2