تصویب بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی در کهگیلویه و بویراحمد
تصویب بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی در کهگیلویه و بویراحمد
مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد از پایداری آب روستاهای ده شیخ از توابع شهرستان دنا خبر داد و گفت: ۱۰۰۰ میلیارد برای آبرسانی به مناطق مختلف استان مصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، پروژه آبرسانی به روستای دهشیخ از توابع شهرستان دنا با حضور نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، مسوولان بسیج سازندگی و آب و فاضلاب استان افتتاح شد.

امید صالحی در این مراسم اظهار داشت: با اصلاح و توسعه ۱۵ کیلومتر خط لوله و نصب ۳۰۰ فقره انشعاب آب جمعیت ۱۲۰۰ نفر با همکاری ارزنده بسیج سازندگی در دهشیخ پایدار شد. 

مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه وبویراحمد افزود: این پروژه با هزینه ۸۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات محرومیت زدایی و ۷ میلیارد ریال از محل منابع عمرانی به سرانجام رسید. 

وی عنوان کرد: در دو سال اخیر بیش از ۱۰۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۲۳ هزار نفر پروژه‌هایی در زمینه اصلاح و توسعه شبکه و خطوط آبرسانی داشتند.

صالحی بیان کرد: برای اجرای این زیرساخت‌ها ۲۵۰ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع و همچنین ۹۳۵ مترمعکب مخزن ذخیره آب آشامیدنی در مناطق روستایی استان انجام گرفته است.

وی افزود: اعتبارات جدیدی بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای تداوم پایدار‌سازی و ارتقاء دسترسی مردم استان به ویژه مناطق روستایی به آب روستایی مصوب شده است در این زمینه تلاش‌های استاندار و رایزنی های مستمر در تهران قابل توجه است.

صالحی عنوان کرد: همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای شرایط کهگیلویه و بویراحمد از شبکه آب آشامیدنی برخوردار هستند.

وی خاطرنشان کرد:در استان تنها روستاهایی که هیچگونه منبع تامین آبی در نزدیکی آنان وجود ندارد یا دارای معضلات اجتماعی هستند با تانکر آبرسانی می‌شوند.

مدیرعامل آبفا خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات جدی ما به ویژه در مرکز استان کمبود مخازن ذخیره آب در حدود ۷۰ هزار متر مکعب است برای این امر اخیرا مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی مادوان تکمیل شد، فرایند اجرای مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی یاسوج شروع شده و یکی از مطالبات و پیگیری‌های ما رسیدن مرکز استان و سایر نقاط استان به حد و حدود منطقی و مناسب در برخورداری از مخازن ذخیره آب است. 

صالحی در پایان به سلامت آب در استان اشاره و گفت: تنها در ۶ ماهه اخیر۲۳۵ کپسول ۴۵ کیلویی، ۳۰ تن نمک طعام، ۱۷۵۰۰ کیلو پرکلرین و ۹۳ تن آب ژاول برای تزریق به منابع آبی استان تدارک دیدیم در کنار آن سیستم تصفیه بهداشتی آب اکثر قریب به اتفاق مناطق شهری و روستایی استان تعمیر و بازسازی اساسی شد تا خللی در اطمینان از سلامت آب ایجاد نشود و مجددا این اطمینان را به مردم استان می‌دهم که آب تمام نقاط کهگیلویه و بویراحمد سالم و بهداشتی است‌.

Visits: 1