تشییع پیکر شهید خلبان مصطفوی روی دست مردم تهران
تشییع پیکر شهید خلبان مصطفوی روی دست مردم تهران
پیکر امیر خلبان شهید سید طاهر مصطفوی روی دوش مردم شهیدپرور تهران به سوی آرامگاه ابدی تشییع شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبر گزاری فارس، پیکر امیر خلبان شهید سید طاهر مصطفوی پیش از ظهر امروز (پنجشنبه، ۳ خرداد) روی دوش مردم شهیدپرور تهران به سوی آرامگاه ابدی تشییع شد.

پیکر مطهر وی در قطعه ۲۷ بهشت زهرا (س) تهران آرام خواهد گرفت.امیر سرتیپ دوم خلبان سید طاهر مصطفوی خلبان اصلی پرواز رئیس‌جمهور با تخصص خلبانی بالگرد ۲۱۴ با ۲۰۰۰ ساعت پرواز بود.

او ۲۰ شهریور ۱۳۴۸ در شهرستان گنبد کاووس در استان گلستان چشم به جهان گشود. از این شهید عزیز دو دختر و یک پسر و یک نوه به یادگار مانده است. یگان خدمتی وی نیز آشیانه جمهوری اسلامی ایران بود.

یکشنبه ۳۰ اردیبهشت بالگرد حامل رئیس‌جمهور و همراهانش که برای بازدید از سد خداآفرین و افتتاح چندین طرح ملی و استانی به آذربایجان شرقی رفته بودند، به علت شرایط نامساعد آب و هوایی، دچار سانحه شد و تمام سرنشینان بالگرد به شهادت رسیدند.

در این سانحه هوایی، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و همراهان او از جمله امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه، آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز، مالک رحمتی استاندار آذربایجان‌شرقی و همچنین سردار سید محمدمهدی موسوی، فرمانده یگان حفاظت نهاد ریاست‌جمهوری و خلبانان و کادر پرواز بالگرد به شهادت رسیدند.

Visits: 2