تشکیل مجمع مردمی ورزش در کهگیلویه و بویراحمد و توصیه‌های دبیر جبهه فرهنگی
تشکیل مجمع مردمی ورزش در کهگیلویه و بویراحمد و توصیه‌های دبیر جبهه فرهنگی
نخستین نشست مجمع مردمی ورزش در کهگیلویه و بویراحمد با حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، نشست مجمع مردمی ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان و مسئول کانون‌های خادم یاری رضوی در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

در این نشست ستار هدایت‌خواه دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان اظهار کرد: در مبانی اسلامی آمده تا هنگامی که مردم پای کار باشند هیچ تغییری در جامعه رخ نخواهد داد پیامبر اکرم که صاحب معجزه بود نیز بدون مردم به اهداف خود نمی‌رسید و برای برپایی عدالت هم باید مردم پای کار باشند و تا نباشند تحول مثبتی در جامعه رخ نمی‌دهد اگر در دفاع مقدس مردمی نبودند به پیروزی نمی‌رسیدیم.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ورزش هم از ابعاد مهم زندگی انسان بوده که در بعد جسمی معنوی و فکری برای جامعه بشری نقش آفرینی می‌کند توجه به جسم و سلامت جسم و پرورش آن همواره مورد تاکید بزرگان دین بوده است در آموزه‌های دینی به آن اشاره شده است.

این مسئول در ادامه اظهارات خود گفت: روح سالم در بدن سالم بوده و مسئله پرورش و سلامت جسم بحث تخصصی است با توجه به سبک‌های جدید زندگی بخش زیادی از بیماری‌ها به دلیل عدم تحرک است و تشویق به ورزش از نکاتی بوده که رهبری معظم انقلاب دائم به آن اشاره کرده است و معظم له همواره به سه موضوع تحصیل، تهذیب و ورزش اشاره مؤکد دارند.

وی افزود: در جاهایی ورزش را برای افراد واجب می‌دانند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان با اشاره به اینکه در کنار ورزش نگاه فرهنگی و پیوست فرهنگی لازم است گفت: باید در اماکن ورزشی و باشگاه‌ها پیوست فرهنگی وجود داشته باشد نه اینکه رشد کاریکاتوری داشته باشیم.

وی افزود: در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان و در کانون خدمت رضوی از مباحث مهم و کارگروه‌های اصلی ورزش است و این دو مورد مورد توجه قرار گرفته است باید از ظرفیت‌های مردمی به خوبی استفاده کنیم.

هدایتخواه با بیان اینکه ساز وکاری به عنوان مجمع مردمی ورزش راه‌اندازی شده است یادآور شد: طبق دستورالعمل ۱۱ عضو دارد که هر کدام شرح وظایفی دارند و مسئولیت دبیری آن در استان بر عهده آقای حمید زرافشان است که باید با طرح و برنامه مردم را وارد این مقوله و حوزه کنند و یک شبکه تشکیل شود.

هدایت‌‌خواه با بیان اینکه به هیچ وجه دنبال موازی کاری و جا پای نهادهای دیگر گذاشتن نیستیم یادآور شد: هر کجا ببینیم و احساس کنیم که کاری انجام نمی‌شود و یا روی زمین مانده باید با مجمع مردمی ورزش به آنجا برویم و قطعاً در جاهایی نیاز است که از ظرفیت‌های مردمی برای تعالی و توسعه ورزش استفاده کنیم در این خصوص جبهه فرهنگی ورود پیدا می‌کند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: یکی از مباحث مهمی که مجمع مردمی ورزش به آن ورود پیدا می‌کند رشته‌ همگانی است چرا که به وسیله آن سلامت مردم مد نظر قرار می‌گیرد.

هدایت‌‌خواه تاکید کرد که می‌بایست پیوست‌های فرهنگی نیز در این مجمع مردمی مورد توجه قرار گیرد و ورزش را با فرهنگ عجین کنیم.

Visits: 1