تداوم روند کاهشی قیمت سکه و طلا در چند روز آینده/ اقدام مثبت بانک مرکزی
تداوم روند کاهشی قیمت سکه و طلا در چند روز آینده/ اقدام مثبت بانک مرکزی
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با مدیریت بانک مرکزی در نرخ ارز و عرضه شمش و انواع سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران شاهد کاهش قیمت طلا و سکه در روزهای آینده خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،نادر بذرافشان امروز (یکشنبه) در مورد افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، اظهار داشت: علت افزایش قیمت انواع سکه و طلا بخشی به دلیل وضعیت ارز داخلی و بازارهای جهانی و بخشی دیگر به خاطر خبرهای سیاسی است.

وی افزود: اکنون تغییر تقاضایی در بازار طلا برای خرید نیست و احتمال افزایش قیمت وجود ندارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به نوسانات کاهشی ۳ تا ۵ درصدی در بازار طلا، گفت: تا چند روز آینده شاهد کاهش قیمت طلا و سکه خواهیم بود و باید ببینیم شرایط بازارهای جهانی و ارز چطور خواهد شد.

وی تاکید کرد: بر اساس شیوه‌نامه نحوه برگزاری حراج حضوری شمش طلای استاندارد در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، شانزدهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد امروز یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ برگزار می‌شود و باید تاثیر این حراج را در بازار دید.

بذرافشان ابراز امیدواری کرد که با کنترل بانک مرکزی در رابطه با نرخ ارز و نظارت بر عرضه شمش و سکه در مرکز مبادله شاهد ثبات و کاهش قیمت در روزهای آینده باشیم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: قیمت اونس جهانی امروز به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی ۲۳۲۹ دلار ثابت ماند و در بازار داخل نیز قیمت طلا و سکه از روز گذشته به دلیل کاهش نرخ ارز وارد روند کاهشی شده است.

Visits: 2