تدارک ۷۵۰ کاروان برای سفر عتبات تا نیمه دی‌ماه
تدارک ۷۵۰ کاروان برای سفر عتبات تا نیمه دی‌ماه
ظرفیت کاروان‌های عتبات در این دوره به سرعت تکمیل شد و افرادی که قصد تشرف به کربلا داشتند، از همراهی با کاروان‌های رسمی جاماندند. سازمان حج و زیارت برای اینکه زائران بتوانند با کاروان‌های مجاز راهی عتبات شوند، ظرفیت جدید تا نیمه دی‌ماه اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، ظرفیت کاروان‌های عتبات در این دوره به سرعت تکمیل شد و افرادی که قصد تشرف به کربلا داشتند، از همراهی با کاروان‌های رسمی جاماندند.

سازمان حج و زیارت برای اینکه زائران بتوانند با کاروان‌های مجاز راهی عتبات شوند، ظرفیت جدید تا نیمه دی‌ماه اعلام کرده است.

سرپرست معاونت عتبات سازمان حج و زیارت، حمیدرضا محمدی می‌گوید: «در این دوره ۳۰ هزار ظرفیت جدید باز شده است.» با توجه به اینکه ظرفیت کاروان‌‌ها ۴۰ نفره است، بیش از ۷۵۰ کاروان درنظر گرفته شده که معادل تعداد زائران عتبات در زمستان سال ۱۴۰۰ است.

سفر عتبات در ایام کرونا متوقف شد و ۲ سال هیچ زائری در قالب کاروان راهی عتبات نشد، اما از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷۳ هزار نفر به عتبات رفتند. این تعداد نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ که آخرین اعزام‌ها قبل از کرونا بود، بیش از ۵۰ درصد رشد داشت.

در دوره جدید سفر‌ها تاکنون ۵ هزار و ۲۰۰ نفر برای تشرف به عتبات ثبت‌نام کرده‌اند.

Visits: 3