«تخفیف شب یلدا» شگفتانه جدید مجرمان سایبری!
«تخفیف شب یلدا» شگفتانه جدید مجرمان سایبری!
«شگفت زده نشوید؛ مجرمان سایبری با ترفند تخفیف ویژه شب یلدا کمین کرده‌اند»؛ این هشدار پلیس فتا است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، «حسابم را خالی کردند آن هم سر یک تخفیف پنجاه درصدی لباس یلدایی» اینها را آرزو ۳۵ ساله می‌گوید.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا سرهنگ علی‌محمد رجبی می‌گوید‌ «تخفیف ویژه به بهانه‌های مختلف اعم از شب یلدا برای دریافت بسته اینترنت رایگان یا فروش و حراج محصولات می‌تواند ترفند کلاهبرداری افراد سودجو باشد».

سرهنگ علی‌محمد رجبی می‌گوید علی‌رغم توصیه‌های مکرر پلیس «هنوز مجرمان سایبری با ارسال پیامک‌هایی با مضمون اینترنت رایگان، تخفیفات ویژه، حراج فصل، فروش ارزان قیمت کالا، احضار به دستگاه قضا، ممنوع الخروجی، مسدود شدن سهام عدالت و … افراد را دچار طمع، ترس، نگرانی و تردید کرده و با وارد شدن آنها داخل لینک، حساب‌شان را خالی می‌کنند».

پیرمرد پرونده را به مأمور سالن ارجاع پلیس فتا می‌دهد و می‌گوید همه این سالها حقوق بخور و نمیر بازنشستگی را پس انداز کردم تا آخر عمری دست عیالم را بگیرم و به سفر کربلا ببرم… نمی دانم چه شد که حسابم را خالی کردند.

مامور سالن ارجاع پلیس فتا می‌گوید «اینجا هر روز پر است از مالباختگانی که ناخودآگاه در دام مجرمان افتاده» و حقوق یا پس انداز خود را از دست داده و به امید بازگرفتن بخشی از وجوه از دست رفته، پرونده به دست از این اتاق به آن اتاق می‌روند.

رئیس پلیس فتا فراجا سردار وحید مجید می‌گوید «کلاهبرداری‌های سنگینی در فضای سایبر اتفاق می‌افتد که به آی‌پی‌های خارجی می‌رسیم». در این بین بخش بین‌الملل پلیس فتا این موارد را پیگیری می‌کند اما «در برخی موارد حتی به نتیجه هم نمی‌رسند».

Views: 2