بیش از ۱۹۳ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بازدید کردند
بیش از ۱۹۳ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بازدید کردند
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۹۳هزار و ۶۳۸ نفر از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ششم فروردین امسال از جاذبه های گردشگری استان بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،سعید طالبی‌پور روز چهارشنبه اظهار کرد: در این مدت ۷۵ هزار و ۶۲نفر در مراکز اقامتی رسمی کهگیلویه و بویراحمد مانند هتل ها،مدارس و اقامتگاه های بومگردی اسکان داده شده‌اند.

وی بیان کرد:در روز ششم فروردین ماه امسال ۱۱هزار و ۸۳۲ نفر از جاذبه های گردشگری استان بازدید کردند که از این تعداد هفت هزار و ۷۸۷ نفر در مراکز اقامتی رسمی استان اسکان داده شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: باغ چشمه بلقیس چرام، گردنه شلال دان در باشت، شهر تاریخی دهدشت و تفرجگاه های دیل و گناوه با بیشترین استقبال گردشگران مواجه شدند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هشت نمایشگاه با ۷۰غرفه صنایع‌دستی در ورودی شهرهای مختلف استان دایر شده تا مسافران ضمن آشنایی با دست ساخته های سنتی مردم استان در صورت نیاز برای سوغات از محصولات آنان خریداری کنند.

سعید طالبی پور با اشاره به اینکه این نمایشگاه ها تا پایان تعطیلات نوروزی دایر خواهد بود تصریح کرد: دست بافته های داری، البسه محلی،ظروف چوبی و سفال، تولیدات ساخته شده از چرم و غذاهای محلی از جمله محصولاتی است که در این نمایشگاه عرضه شده است.

او بیان کرد: نمایش آداب و رسوم سنتی مردم کهگیلویه و بویراحمد نیز در کنار این نمایشگاه های صنایع دستی استان برای گردشگران نوروزی به نمایش گذاشته می شود.

استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۸۰ تفرجگاه طبیعی، ۳۰۰ بقعه متبرکه، افزون بر ۷۷۰ اثر تاریخی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده در کنار جاذبه های مردم شناسی چون پوشش ها و گویش های محلی و آواها و نواهای محلی یکی از مقاصد گردشگری جنوب کشور محسوب می شود.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار کیلومتر مربع وسعت بین استان‌های فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و خوزستان واقع شده است.

Visits: 4