بیش از ۱۰۵ هزار نفر از اماکن گردشگری فارس دیدن کردند
بیش از ۱۰۵ هزار نفر از اماکن گردشگری فارس دیدن کردند
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس با اشاره به راه‌اندازی ستاد خدمات سفر استان از ۲۵ اسفندماه، گفت: از تاریخ یاد شده تا شب گذشته (۲۹ اسفند) ۱۰۵ هزار و ۲۷۵ نفر از اماکن گردشگری فارس بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،محمد ثابت اقلیدی روز چهارشنبه افزود: براساس آمار، پس از حرم مطهر شاهچراغ (ع)، حافظیه با ۲۹ هزار و ۱۰ نفر صدرنشین بازدیدها است.

وی یادآور شد: حافظیه صبح امروز نیز میزبان ۳۰ هزار نفر در آیین سال تحویل ۱۴۰۳ بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس عنوان کرد: پس از حافظیه، مجموعه جهانی تخت جمشید با ۱۸ هزار و ۵۰ نفر و مجموعه فرهنگی آرامگاه سعدی با ۱۶ هزار ۵۴۴ نفر از پربازدیدترین اماکن گردشگری فارس در این پنج روز بود.

ثابت اقلیدی اضافه کرد: علاوه بر این، آیین تحویل سال ۱۴۰۳ صبح امروز در مجموعه جهانی تخت جمشید با حضور بیش از ۱۰ هزار نفر از مهمانان نوروزی و بازدیدکنندگان برگزار و پس‌ازآن بازدید از این مجموعه برای شرکت‌کنندگان رایگان اعلام شد.

وی از اجرای طرح راهبران گردشگری فارس در ایام نوروز با هدف استفاده از ظرفیت‌های دانشجویان رشته گردشگری دانشگاه ها و موسسات آموزشی استان و حذف فاصله بین صنعت گردشگری و دانشگاه خبر داد و گفت: بیش از ۳۰ دانشجو دراین طرح فعالیت می کند.

Visits: 3