بیانیه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ۱۶ آذر
بیانیه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ۱۶ آذر
شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ۱۶ آذر بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده ؛

رهبر فرزانه انقلاب؛

«جالب است توجه کنید که ۱۶ آذر در سال ۳۲ که در آن سه نفر دانشجو به خاک و خون غلتیدند، تقریباً چهار ماه بعد از ۲۸ مرداد اتفاق افتاده؛ یعنی بعد از کودتای ۲۸ مرداد و آن اختناق عجیب – سرکوب عجیب همه‌ی نیروها و سکوت همه – ناگهان به وسیله‌ی دانشجویان در دانشگاه تهران یک انفجار در فضا و در محیط به وجود می‌آید. چرا؟ چون نیکسون که آن وقت معاون رئیس جمهور آمریکا بود، آمد ایران. به عنوان اعتراض به آمریکا، به عنوان اعتراض به نیکسون که عامل کودتای ۲۸ مرداد بودند، این دانشجوها در محیط دانشگاه اعتصاب و تظاهرات میکنند، که البته با سرکوب مواجه میشوند و سه نفرشان هم کشته میشوند. حالا ۱۶ آذر در همه‌ی سالها، با این مختصات باید شناخته شود. ۱۶ آذر مال دانشجوی ضد نیکسون است، دانشجوی ضد آمریکاست، دانشجوی ضد سلطه است. ۱۳۸۷/۰۹/۲۴»

ضمن پاسداشت ۱۶ آذر؛ روز دانشجو و تأکید بر بازخوانی و توجه به فلسفه و راز اصلی این پاسداشت، یعنی تقویت روح و روحیه استکبارستیزی به عنوان ابرراهبرد نظام اسلامی، مصرانه و فروتنانه از جوانان و دانشجویان دهه پنجم انقلاب‌ طلب می‌شود که با شناسایی، احصاء، تبیین و افشای چهره واقعی آمریکای جهان‌خوار بالندگی و پیشرانی خویش را با تداوم راه منور شهدای دیروز و امروز دانشگاه، محقق و جلوه‌گر سازند.

از آگاهان جامعه اعم از اساتید انقلابی حوزه و دانشگاه، مسئولین مؤمن و وفادار به راه نورانی شهدا و همه کسانی که دل در گروی اعتلای جوانان این مرز و بوم دارند، می‌خواهیم که با حضور در محیط‌های دانشگاهی چهره واقعی نظام سلطه را بنمایانند و از تحریف تدریجی این روز تاریخی جلوگیری نمایند.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد

Views: 4