بهره‌مندی ۷ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج از خدمات بیمه سلامت در کهگیلویه و بویراحمد
بهره‌مندی ۷ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج از خدمات بیمه سلامت در کهگیلویه و بویراحمد
سرپرست بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۷ هزار بیمار خاص و صعب العلاج از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند که بیشترین آنها بیماران دیابتی‌ هستند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، محسن عزیزی در آیین گرامیداشت هفته سلامت در دبیرستان دخترانه نهم دی شهر یاسوج گفت: بیمه سلامت برای نخستین بار با تصویب مجلس شورای اسلامی به حوزه پیشگیری از بیماری های جسمی و سلامت روان بیمه شدگان ورود می‌کند.

سرپرست بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد افزود: ورود بیمه ها به حوزه پیشگیری از رویکردهای این سازمان ها در جهان محسوب می شود که تحقق این مهم در کشورمان با حمایت مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: براساس این رویکرد که هنوز جزییات آن اعلام نشده بیمه سلامت با اجرای برنامه های ورزشی و سنجش سلامت به کمک تحقق مقوله پیشگیری می آید.

سرپرست بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اهمیت پیشگیری در بهبود وضعیت سلامت بیمه شدگان ابراز امیدواری کرد: این اقدام بتواند نقش اثربخشی در افزایش سلامت و طول عمر جامعه هدف داشته باشد.

عزیزی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیمه سلامت استان ، یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در زمینه درمان بیمه شدگان زیرپوشش هزینه کرده است.

این مسوول ابراز کرد: بیماران صعب‌العلاج در سال ۱۴۰۱ در قالب صندوق بیمه‌ بیماران خاص تحت حمایت بیمه سلامت قرار گرفتند و ۹۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه ها این بیماران طبق قراردادها زیر پوشش بیمه است.

وی با بیان اینکه صندوق بیماران صعب‌العلاج شامل ۱۰۷ نوع بیماری از جمله سرطان، پیوند اعضا، بیماران اوتیسمی، سکته مغزی و … است ، یادآور شد: بیش از هفت هزار بیمار در کهگیلویه و بویراحمد دارای نشان بیماری خاص و صعب العلاج هستند و از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند.

عزیزی ادامه داد: بیشترین بیماران خاص نشان دار در استان دیابتی ها(وابسته به انسولین) بوده و بیشترین هزینه‌ها پس از سرطان، مربوط به بیماران دیالیزی است.

وی تاکید کرد: هم اکنون ۷۰ درصد از شهروندان ساکن کهگیلویه و بویراحمد معادل ۵۲۰ هزار نفر زیرپوشش بیمه سلامت هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد بیمه شده‌های صندوق کارکنان بیمه سلامت را کارکنان آموزش وپرورش وخانواده‌های آن‌ها تشکیل می‌دهند گفت: جمعیت ۱۷۲هزار نفری دانش آموزان در سطح استان ظرفیتی بزرگ برای تبیین فرهنگ بیمه سلامت است.

حسنعلی عزت‌خواه، برگزاری مسابقه بزرگ انشاء بین دانش آموزان با هدف ترویج وتبیین موضوع بیمه را کاری ارزشمند و خلاقانه دانست و از ارائه خدمات مطلوب بیمه خدات درمانی به مردم تقدیر کرد.

در پایان این آیین ۱۵ نفر از دانش آموزان برگزیده انشاء با موضوع بیمه سلامت با اهدای لوح سپاس تجلیل شدند.

Visits: 1