برف و باران در برخی استان‌ها و آلودگی‌ هوای کلان‌شهرها
برف و باران در برخی استان‌ها و آلودگی‌ هوای کلان‌شهرها
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای شنبه و یکشنبه 9 و 10 دی، در اغلب نقاط کشور جوی پایدار حاکم است و در این مدت غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، کرج، اراک، تبریز و اصفهان افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در دو روز آینده در نوار شمالی کشور کاهش محسوس دما داریم و این شرایط جوی روزهای جمعه و شنبه پیش‌ِ رو در شمال‌ شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از فردا تا بعدازظهر جمعه ۸ دی در استان‌های ساحلی خزر، خراسان‌شمالی، شمال و شرق خراسان‌رضوی و مناطقی از اردبیل بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: فردا ۷ دی در بخش‌هایی از خوزستان، لرستان، ایلام، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد رگبار پراکنده و در ارتفاعات بارش برف داریم.

ضیائیان گفت: روزهای شنبه و یکشنبه پیش‌ِ رو در اغلب نقاط کشور جوی پایدار حاکم است و در این مدت غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، کرج، اراک، تبریز و اصفهان افزایش می‌یابد.

وی افزود: روز آینده در بخش‌هایی از شمال‌شرق کشور و روز جمعه ۸ دی در شمال‌شرق و شرق کشور به ویژه زابل در برخی ساعات وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه‌ابری همراه با غبار صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود و از جمعه تا یکشنبه آسمان تهران صاف همراه با غبار محلی خواهد بود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۶ و ۶ درجه است.

وی گفت:‌ روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۸ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و بجنورد با کمینه دمای ۳ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

ضیائیان اضافه کرد: روز آینده در ۱۰ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفردرجه خواهد بود که شامل اردبیل، ارومیه، بجنورد، تبریز، زنجان، سنندج، شهرکرد، کرج، کرمانشاه و همدان است.

Visits: 3