بخشی از کاروانسرای تاریخی جهرم به بازارچه صنایع‌دستی تبدیل می‌شود
بخشی از کاروانسرای تاریخی جهرم به بازارچه صنایع‌دستی تبدیل می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی فارس گفت: بخشی از کاروانسرای تاریخی مخک در شهرستان جهرم به بازارچه دائمی صنایع‌دستی تبدیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،محمد ثابت اقلیدی در بازدید از جاذبه‌های تاریخی شهرستان جهرم بر لزوم معرفی مقاصد کمتر شناخته شده استان برای جذب گردشگر تأکید کرد و گفت: جهرم یکی از شهرستان‌های پرجاذبه گردشگری و آثار تاریخی ارزشمند در فارس است که دارای پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل بی‌شماری است.

او در بازدید از کاروانسرای تاریخی مخک اظهار کرد: یکی از آثار ارزشمند شهرستان جهرم کاروانسرای تاریخی مخک است که قدمتش به دوره صفوی برمی‌گردد و هم‌اکنون در حال مرمت است.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: با توجه به تأکید رئیس‌جمهور و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مبنی بر ایجاد بازارچه دائمی صنایع‌دستی در هر شهرستان، به‌زودی این بازارچه در شهر جهرم راه‌اندازی می‌شود.

ثابت اقلیدی گفت: کاروانسرای تاریخی مخک در حال مرمت است و با مذاکراتی که با بهره‌بردار مجموعه داشتیم مقرر شد بخشی از این بنای ملی به بازارچه دائمی صنایع‌دستی تبدیل شود.

او بیان کرد: طی بازدیدی که از خانه تاریخی شهید مسلمی داشتیم در صورت همکاری دیگر دستگاه‌ها این خانه پس از مرمت به موزه شهدا تبدیل خواهد شد.

Visits: 3