بخشودگی سود و امهال تسهیلات خسارت‌دیدگان کشاورزی فارس
بخشودگی سود و امهال تسهیلات خسارت‌دیدگان کشاورزی فارس
مدیر امور سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: براساس ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی به شبکه بانکی، سود، کارمزد و جریمه‌های دیرکرد تسهیلات پرداختی تمامی بهره‌برداران بخش کشاورزی که از حوادث غیرمترقبه خسارت دیده‌اند شامل بخشودگی شده و اصل تسهیلات نیز به مدت سه سال امهال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،عبدالرحیم پیشکار سه‌شنبه در این باره افزود: در این بخشنامه مفاد جزء د بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور ابلاغ شده و بانک‌های عامل مکلف به اجرای موارد در مورد تسهیلات پرداختی از ابتدای سال ۱۳۹۴ تا پایان سال ۱۴۰۲ و امهال اصل تسهیلات تا سقف هزار میلیون ریال به مدت سه سال هستند.

به گفته وی تمامی بهره‌برداران بخش کشاورزی اعم از فعالان حوزه‌های زراعت، باغبانی و گلخانه‌ها، دام و طیور، آبزیان، عشایر، واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی و مکانیزاسیون خسارت‌دیده از حوادث غیرمترقبه به ویژه خشکسالی و سیل، مشمول اجرای این قانون خواهند شد.

مدیر امور سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی فارس اضافه کرد: کشاورزان مشمول با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان، درخواست خود را ارائه دهند تا پس از بررسی و تائید کارگروه شهرستانی، به منظور تائید نهایی به کارگروه استانی ارسال شود.

پیشکار ادامه داد: اعتبار ابلاغی به استان فارس مبلغ ۲هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است که ۹۰ درصد از این اعتبار سهم بانک کشاورزی و ۱۰ درصد سهم سایر بانک‌های تجاری است و تاکنون تعداد ۶ هزار و ۸۶۷ امهال به مبلغ۲ هزار و ۲۵۸ میلیارد ریال انجام گرفته است

Views: 5