با یکی از طرح‌های سریال «پایتخت موافقت شده است/ با تهیه‌کننده مذاکره می‌کنیم نه تنابنده
با یکی از طرح‌های سریال «پایتخت موافقت شده است/ با تهیه‌کننده مذاکره می‌کنیم نه تنابنده
رئیس سیمافیلم با تکذیب خبر ساخته شدن نسخه سینمایی سریال «پایتخت» گفت: درباره این سریال چهار، پنج طرح آمده که یکی از آنها پذیرفته شده است. در حال حاضر روی طرحی که مورد پذیرش دو طرف است در حال گفت‌وگو هستیم.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از پایگاه خبری هنرآنلاین،مهدی نقویان رئیس سیمافیلم در پاسخ به سوال خبرنگاران  درباره ساخت نسخه سینمایی «پایتخت» و اینکه چه مذاکره‌ای برای ساخت آن داشته‌اند بیان کرد: حتما هر نکته و اطلاعات جدیدی از ساخت این پروژه باشد اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت درباره اینکه آیا فیلمنامه در حال نوشته‌شدن است؟ اظهار داشت: فعلا در مرحله قبل از فیلمنامه یعنی طرح هستیم. اگر فیلمنامه‌ای نوشته‌اند من خبری ندارم.

نقویان درباره روند ساخت سریال «پایتخت» نیز توضیح داد: مذاکره های ما با تیم ادامه دارد و طرح هایی هم ارائه شده است. به هر حال ما با هر تیمی که بخواهیم همکاری کنیم، می‌گوییم طرح هایتان را بیاورید اما حساسیت ها روی این اثر باعث می شود که فضای خبری کاذبی ایجاد شود. اگر ساخت این سریال قطعی شود، برای ما اتفاق خوبی است و حتما خبرش را اعلام می‌کنیم.

با تهیه‌کننده مذاکره می‌کنیم نه تنابنده

وی با اعلام این خبر که با تهیه کننده در حال مذاکره هستیم، در پاسخ به این سوال که چرا اسم محسن تنابنده برای مذاکره مطرح است اظهار داشت: این نکته را خبرنگاران می‌گویند. سوال من از خبرنگاران این است که چرا اسم تهیه کننده مطرح نمی‌شود. در مورد سیما فیلم و صداوسیما بین ۸۰ تا ۹۰ درصد خبرها فیک (جعلی) است. نمی خواهم بگویم دروغ است. این خبر که پایتخت قرار است تولید شود درست است. ما هم در رسانه ها این اخبار حاشیه‌ای را می‌بینیم.

نقویان: طرح هایی رسید و بعد یک طرح مشترکی که دو طرف روی آن اتفاق نظر داشتند انتخاب شد. اتفاق جدیدی رخ نداده است.

نقویان درباره مذاکره ها عنوان کرد: پیش از این هم گفته ایم که مذاکره ما با عوامل «پایتخت» به بن بست نرسیده است. طرح هایی رسید و بعد یک طرح مشترکی که دو طرف روی آن اتفاق نظر داشتند انتخاب شد و اتفاق جدیدی رخ نداده است. گام بعدی قرارداد بستن با عوامل است چون «پایتخت» و همه برندهای دیگر این مدلی است که جمع کردن بازیگر و عوامل‌شان سخت است و با یک نفر طرف نیستیم.

تکذیب ساخت سینمایی «پایتخت»

وی در پاسخ به این سوال که اگر قرار است نسخه سینمایی این فیلم ساخته شود چرا به صراحت گفته نمی شود، عنوان کرد: آن خبر درباره ما نبوده و من نمی دانم از کجا آمده است. درباره تمام برندهایی که ارزش سینمایی دارند ما هم به آن فکر می کنیم. حتی خارج از کارهای مرتبط با سیمافیلم یعنی شخصیت های عروسکی هم مورد بحث هستند و الان در مرکز فیلمنامه نویسی و کارگروه های ۱۲ گانه‌ای که وجود دارد ساخت فیلم سینمایی درباره اینها بررسی می شود. چون منبع درآمد خوبی است و نوعی احیای برند است که درباره همه برندها این اتفاق رخ می دهد.

درباره پایتخت هم روی طرحی که مورد پذیرش دو طرف است در حال گفت و گو هستیم و خدا را شکر تا کنون به بن بست نرسیده ایم. کاری نیست که مثل کارهای دیگر امروز تصمیم بگیریم و فردا به نتیجه برسیم.

Visits: 1