بازگشت ۵۲واحد کهگیلویه و بویراحمد به چرخه تولید در دوسال اخیر
بازگشت ۵۲واحد کهگیلویه و بویراحمد به چرخه تولید در دوسال اخیر
مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دو ساله دولت سیزدهم ۵۲ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، محسن ضامن‌فر روز دوشنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: ۵۲ واحد تولیدی در دولت سیزدهم به چرخه تولید بازگشتند.

وی تاکید کرد: واحدهایی که قبلا مشکلات آنها در ستاد تسهیل مطرح و بررسی شده است، چنانچه مصوبات را اجرایی نکنند از طرح دوباره آنها در کارگروه تسهیل خودداری می شود.

مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری عنوان کرد: کارگروه تسهیل بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه تولید بوده و اجرایی شدن مصوبات آن از اهمیت بالایی برخوردار است لذا مدیران تا حصول نتیجه مصوبات را پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه سال جاری هشت جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شده است، گفت: یکی از محورها و شاخصه‌های ارزیابی مدیران حضور در جلسات کارگروه تسهیل و اجرایی شدن مصوبات و تاثیرگذاری در جهت رفع مشکلات این واحدها است.

این مسوول بر تلاش بیشتر تیم اقتصادی برای احیاء واحدهای راکد و نیمه فعال استان تاکید کرد.

مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نیازمند مساعدت بیشتر سیستم بانکی استان برای رونق در بخش تولید و صنعت هستیم، گفت از مشکلات و محدودیت‌هایی که بانک ها با آن مواجه هستند آگاهی داریم اما می‌طلبد در مواجه با مشکلات تولید کنندگان انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشند.

ضامن فر عنوان کرد: واحدهای تولیدی هم که با مساعدت بانک ها مواجه می شوند نسبت به پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی اقدام کنند تا سیستم بانکی بتواند به تعهدات خود در سایر بخش ها عمل کند.

مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری خاطرنشان کرد: به زودی مصوبات سفر دور دوم رئیس جمهور به بانک های استان ابلاغ و سیتم بانکی باید از محل منابع داخلی نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان پرداخت کند.

در این نشست مشکلات پنج واحد تولیدی مطرح و تصمیمات لازم با حضور بانک‌ها و دستگاه‌های مربوطه گرفته شد.

Visits: 1