دکو، مدیر ورزشی بارسلونا، در تابستان امسال یک پدیده جدید برزیلی را شناسایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ورزش سه ، خرید ویتور روکه یک اعلامیه از نیت و در واقع یک کودتای نرم بود. دکو در واقع نشان داد که بارسلونا به مبارزه برای خرید بهترین بازیکنان در آمریکای جنوبی به میادین بازگشته است.

یکی از نقاط قوت مدیر ورزشی جدید بارسا، آگاهی دقیق او از فوتبال برزیل است. گواه آن، تحرکاتی است که او برای خرید گابریل موسکاردو، هافبک ۱۷ ساله کورینتیانس، انجام داده که مانند یک پدیده ظاهر شده است.

با احتیاط زیاد، بین ماه مه و ژوئن، دکو تلاش کرد تا این ستاره نوظهور را تا سال ۲۰۲۴، که آن زمان ۱۸ ساله می‌شود، برای بارسلونا بخرد.

سپس ، این بازیکن که برای عموم مردم ناشناخته بود، در تیم زیر ۲۰ ساله‌های کورینتیانس حضور داشت و هنوز اولین بازی خود را در تیم تحت رهبری واندرلی لاوگزمبورگو انجام نداده بود.

اولین بازی در ۲۸ ژوئن در برابر لیورپول مونته ویدئو انجام شد، در یک بازی بی اهمیت برای پائولیستاها که قبلاً حذف شده بودند و در حال بستن مرحله گروهی کوپا لیبرتادورس بودند.

از زمان رویارویی با لیورپول در ۲۸ ژوئن، او جایگاه مهمی در ترکیب اصلی به دست آورده و تاکنون ۱۱ بازی انجام داده است. درخشش اخیر او قطعا برای بارسلونا زجرآور است چراکه آن‌ها به دلیل رعایت فرپلی مالی نتوانستند او را جذب کنند.

ارزش این بازیکن بر اساس گزارش اسپورت اسپانیا، در عرض چند ماه بیش از ۶۰۰ درصد افزایش یافته است. باشگاه چلسی برای خرید این بازیکن اقدام کرده بود.

چلسی پیش از این دو پیشنهاد به کورینتیانس ارائه کرد که رسانه‌های انگلیسی آن را ۳۰ میلیون یورو ارزیابی کرده‌اند.

موسکاردو، که به تازگی برای دو بازی دوستانه تیم المپیک برزیل دعوت شده، با ویتور روکه، خرید تابستانی بارسلونا، هم‌تیمی می‌شود. او تا ژوئن ۲۰۲۴ در برزیل می‌ماند و سپس درباره آینده‌اش تصمیم‌گیری خواهد کرد.

Visits: 3