ایجاد زیرساخت‌های لازم برای بازدید گردشگران از آبراهه‌های تخت جمشید
ایجاد زیرساخت‌های لازم برای بازدید گردشگران از آبراهه‌های تخت جمشید
مدیرکل میراث فرهنگی فارس در بازدید میدانی از مجموعه جهانی تخت جمشید برای بهبود وضعیت و ساماندهی محیط‌های پیرامونی این مجموعه جهانی دستورات لازم را داد و خواستار تسریع در این امور شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،محمد ثابت اقلیدی در بازدید از مجموعه جهانی تخت جمشید به منظور اهمیت ساماندهی محیط پیرامونی این مجموعه جهانی در آستانه عید نوروز گفت: مدتی است ساماندهی بلوار ورودی تخت جمشید آغاز شده و تا قبل از تعطیلات عید نوروز تمامی اقدامات لازم در این مکان پربازدید برای گردشگران و مسافران انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: سرویس‌های بهداشتی فعلی مجموعه جهانی تخت جمشید در حال ساماندهی و مکان مناسب برای سرویس‌های جدید این مجموعه نیز تعبیه شده است.

او به ساماندهی فضای سبز میراث جهانی تخت جمشید اشاره کرد و افزود: در سال‌های اخیر به دلیل خشک‌سالی تعدادی از درختان در مجموعه تخت جمشید خشک شده‌اند و تمهیداتی در نظر گرفته‌ایم که امسال در روز درختکاری نهال‌های جدید را جایگزین کاج‌های خشکیده کنیم.

ثابت اقلیدی اظهار کرد: درخت‌های کل مجموعه تخت جمشید هرس می‌شوند و کاشت درخت جدید در مجموعه و حریم میراث جهانی تخت جمشید در دستور کار است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: شیشه‌های آسیب‌دیده صفحه تعویض و نوسازی پلکان چوبی ورودی مجموعه از امروز آغاز می‌شود و به‌علاوه روشنایی مسیر فراهم خواهد شد.

او به برپایی بازارچه‌های صنایع‌دستی در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: امسال بازارچه‌های تخت جمشید ساماندهی می‌شود به‌گونه‌ای که صرفاً بازارچه صنایع‌دستی را در مجموعه خواهیم داشت و در کنار این بازارچه‌ها تعداد محدودی مغازه برای فروش نیاز‌های اولیه گردشگران مثل آب‌معدنی، چای و اغذیه خواهیم داشت.

ثابت اقلیدی همچنین از ساماندهی و مرمت پلکان چوبی ورودی این سایت تاریخی خبر داد و گفت: در آینده‌ای نزدیک ساختمان موزه تخت جمشید (موزه هخامنشی فارس) مرمت خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس همچنین بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم برای بازدید گردشگران از آبراهه‌های تخت جمشید تأکید کرد.

Visits: 3