انتخابات در کدام حوزه‌های انتخابیه به دور دوم کشیده شد؟
انتخابات در کدام حوزه‌های انتخابیه به دور دوم کشیده شد؟
ستاد انتخابات کشور آخرین نتایج شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری را در ۲۰۰ حوزه از ۲۰۸ حوزه انتخابیه اعلام کرد که تاکنون انتخابات مجلس در ۱۴ استان به دور دوم کشیده شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،فرایند انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با اعلام «احمد وحیدی» وزیر کشور در (۱۱ اسفند) برگزار شد و در برخی از شعب تا نیمه شب اخذ رای از مردم ادامه داشت.

در این انتخابات یک هزار و ۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی و حدود ۵۹ هزار شعبه اخذ رای در ۳۱ استان در نظر گرفته شد که ۱۵ هزار شعبه سیار و ۴۴ هزار شعبه ثابت بودند.

با پایان یافتن فرآیند اخذ رای در ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۱ اسفند، شمارش آرا در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور آغاز شد که تا لحظه مخابره این گزارش، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۰ حوزه انتخابیه از ۱۴ استان به دور دوم کشیده شد.

بر اساس قانون، نامزد منتخب باید دست کم ۲۰ درصد آرای صحیح مأخوذه را به خود اختصاص دهد. همچنین هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات در اطلاعیه‌ای از نامزدهایی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت دارند، خواست شکایت مستند خود را اعلام کنند.

Views: 3