امدادرسانی هلال‌احمر به متأثرین از سیل و آبگرفتگی ۷ استان
امدادرسانی هلال‌احمر به متأثرین از سیل و آبگرفتگی ۷ استان
رئیس سازمان امداد ونجات با اشاره به پوشش امدادی در سیل و آبگرفتگی استان ایلام، از امدادرسانی امدادگران هلال‌احمر در ۷ استان جنوبی و جنوب غرب کشور، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به انجام عملیات سیل و آب‌گرفتگی از ۲۸ تا ۲۹ آبان، گفت: امدادگران جمعیت هلال‌احمر در قالب ۱۰ تیم عملیاتی، سیل و آبگرفتگی در استان‌های ایلام، چهارمحال و بختیاری، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و فارس را امدادرسانی کردند.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعته گذشته، به ۶۳ نفر امدادرسانی شد. تیم های تخصصی سیلاب با استفاده از ١١ دستگاه پمپ و لجنکش، آب ۱۸ باب منزل مسکونی را تخلیه کردند.

محمودی با اشاره به سیل و آبگرفتگی در استان ایلام، بیان کرد: در پی وقوع سیل آبگرفتگی به دنبال بارندگی شدید در در شهرستان‌های ایلام و ایوان استان ایلام بین ساعات ۶ الی ١١:١۵ صبح امروز، ١٠ تیم عملیاتی تخصصی سیلاب به مناطق حادثه خیز اعزام شدند. گل و لای و آب ٨ باب منزل مسکونی تخلیه شد و ۳۵ نفر در این حادثه امدادرسانی شدند. تمامی‌شهرستان‌های استان ایلام به حالت آماده باش کامل درآمدند.  

رئیس سازمان امداد ونجات افزود: در پی اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در استان چهارمحال و بختیاری و  بارندگی شدید در شهرستان کوهرنگ و برخی از نقاط استان، نیروهای عملیاتی و امدادی در این استان نیز در حالت آماده باش کامل هستند.

محمودی با اشاره به اعلام آبگرفتگی چند باب منزل مسکونی در شهرستان پل دختر استان لرستان و اعلام آماده باش کامل تیم های عملیاتی در این استان گفت: به محض دریافت گزارش، تیم های تخصصی سیلاب به به منظور تخلیه گل و لای و آب منازل مسکونی به مناطق حاده دیده اعزام شدند.

وی تصریح کرد: بارندگی در سطح استان خوزستان موجب، آبگرفتگی معابر در سطح شهرستان اهواز شد. ٣ تیم عملیاتی به منظور پشتیبانی از عوامل شهرداری به مناطق حادثه دیده اعزام شدند و تیم های عملیاتی استان نیز به حالت آماده باش کامل درآمدند.

محمودی گفت: در پی آغاز بارش پراکنده در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس و اعلام هشدار هواشناسی در روزهای آینده برای استان فارس؛ تیم های عملیاتی در این سه استان به حالت آماده باش کامل قرار دارند.

امدادرسانی به ۱۶۶ نفر از متاثرین سیل و آبگرفتگی در ۵ استان

رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: امروز دوشنبه ۲۹ آبان ماه فقط ٧ استان (ایلام، بوشهر، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و کرمانشاه) از سیل و آبگرفتگی متاثر شده اند که  امدادرسانی در ۵ استان (ایلام،بوشهر،خوزستان،کهگیلویه و بویراحمد و لرستان) ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: تا ساعت ۱۵ امروز در این ۵ استان ١۴ شهرستان از سیل و آبگرفتگی متاثر شده اند به ۱۶ منطقه شامل (١٣شهر، ٢روستا و ١ منطقه عشایری) امدادرسانی شده است.

وی افزود: طی امروز به ۱۶۶ نفر امدادرسانی شده است و ۳۰ نفر اسکان اضطراری یافتند، آب و گل و لای از ۲۴ منزل مسکونی تخلیه شد. 

محمودی گفت: ٣٣ تیم عملیاتی شامل ١١۵ نفر  6 دستگاه چادر،١۶٣ تخته پتو، ۵٩ تخته موکت، ١٢٠ کیلوگرم نایلون بین متاثرین از سیل و آبگرفتگی توزیع شد.

Visits: 1