امام زادگان گنج های آخرالزمانی
امام زادگان گنج های آخرالزمانی
وزیر کشور با اشاره به موضوع ارزشی وقف، از امامزادگان به عنوان گنجهای آخرالزمانی یاد کرد و گفت: ما در جامعه با آسیب‌های اجتماعی مواجه هستیم که ناشی از تمدن منحط غرب است. باید جایگاه امن پیدا کنیم و از مردم بخواهیم با مراجعه به این مراکز نسبت به رفع مشکلات و تسکین آلام خود اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز، احمد وحیدی، وزیر کشور در همایش وقف، بقاع متبرکه و امنیت ضمن تبریک پیروزی های درخشان اخیر امت اسلامی گفت: در این پیروزی ها چهره جدیدی از مقاومت نشان داده شده و از سویی دیگر خباثت دشمنان و نادیده گرفته شدن ارزش‌های اسلامی و ضعف دشمن و قدرت‌های استکباری به نمایش گذاشته شده است.
وی اظهار کرد: در همه انعکاسهای جهانی، مقاومت فلسطینی ها قابل توجه است و مردم ایستاده اند و رزمندگان مقتدرانه مقابله می کنند. امروز آمریکایی ها ناوگان برای حمایت از صهیونیست‌ها آورده اند و چه برای این رژیم بدتر که ادعا می کرد چهارمین ارتش برتر دنیاست و این همان آینده ای هست که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در پیش بینی ها اعلام کرده اند.
وحیدی افزود: رژیم صهیونیستی نگران است که مقاومت چه تصمیمی بگیرد و آمریکایی ها نیز نگران تصمیمات حماس هستند و این یعنی قدرت منطقه در دست مقاومت است و این معادلاتی است که امروز جریان دارد. البته برای پیروزی فلسطین، جبهه مقاومت هزینه داده و اساسا پیروزی بدون هزینه نمی شود. مهم این است استوار ایستاده اند و باعث می شود وجدان مردم در دنیا دارد بیدار شود.
وی در رابطه با بحث وقف عنوان کرد: وقف در ذات خود امر ارزشی و اقتصادی مهمی است. حفظ عین مال و استفاده از سود آن مد نظر است. در فعالیت های اقتصادی از دست رفتن سرمایه یک معضل است، اما آنچه در حوزه وقف اتفاق افتاده این است که عین مال حفظ و از منافع آن برای امور خیریه استفاده می شود. بنابراین وقف حوزه گسترده ای دارد.
وزیر کشور بیان کرد: وقف می تواند گستره وسیعی از اقتصاد را شامل شود و ترویج این مفهوم کارساز است. سازمان اوقاف ضمن پرداختن به مسائل ارزشی در اقتصاد ایفای نقش می کند و هرچه این اقدامات برای مردم روشنگری شود علاقه به وقف بیشتر می شود و این حوزه توسعه می یابد.
وی تصریح کرد: توسعه فناوری، کشاورزی و … با کارکرد وقف تطبیق دارد و با نگاه سنتی و اجاره دادن فاصله دارد. این نقش اقتصادی خیلی ارزشمند است.
وزیر کشور در ادامه با اشاره به موضوع ارزشی وقف، از امامزادگان به عنوان گنجهای آخرالزمانی یاد کرد و گفت: ما در جامعه با آسیب‌های اجتماعی مواجه هستیم که ناشی از تمدن منحط غرب است. باید جایگاه امن پیدا کنیم و از مردم بخواهیم با مراجعه به این مراکز نسبت به رفع مشکلات و تسکین آلام خود اقدام کنند.
وی افزود: حضور در امامزادگان در تحکیم باور دینی مردم اثرگذار است و ساخت محیط و فضاسازی این اماکن مقدس می تواند محل توسعه شهر باشد. توسعه فضای بقاع متبرکه امروز بیش از همیشه باید مورد توجه قرار گیرد چون پناهگاهی امن برای مردمی است که با مسائل و آسیب مختلف مواجه هستند و برای هر بقعه باید طرح امنیتی وجود داشته باشد و در این زمینه آموزش‌های لازم صورت پذیرد و در بقاع پایگاه بسیج راه اندازی شود.

وحیدی عنوان کرد: در برخی مناطق نیاز به توسعه شهری داریم و از طرفی برخی زمینها وقف بوده و مردم در آنجا ساخت و ساز کرده اند و بعد این موضوع مشخص شده و این موارد که ممکن است در سطح شهرها و روستاها وجود داشته باشد باید با تشکیل کارگروه رسیدگی شود تا هم منافع وقف حفظ شود و هم رضایت مردم جلب شود.

Visits: 2