امام جمعه یاسوج نسبت به تخلف برخی فروشگاه ها در طرح فجرانه کالابرگ هشدار داد
امام جمعه یاسوج نسبت به تخلف برخی فروشگاه ها در طرح فجرانه کالابرگ هشدار داد
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: عده ای از فروشگاه های استان برای دریافت کالابرگ الکترونیکی پیش‌شرطی در نظر دارند که موجب نگرانی مردم شد و نیازمند برخورد جدی است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،آیت ‌الله سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار کرد: گزارش هایی مبنی بر نگرانی مردم از پرداخت وجه نقد به ازای کسر مبلغی از اعتبار کالابرگ دریافت شد که نیازمند نظارت دقیق و اطلاع رسانی بهنگام دارد.

طرح کالا برگ الکترونیکی که فجرانه نام دارد، در سه مرحله بهمن ماه اسفند ماه و فروردین ماه ارائه می‌شود که در این طرح افراد مشمول یارانه دهک‌های یک تا هفت درآمدی با خرید ۱۱ قلم کالایی که در سبد کالایی تعریف شده است، می‌توانند تا سقف ۲۲۰ هزار تومان اعتبار یارانه دریافت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به برخی از مشکلات مردم مبنی بر قطعی آب در ساعت هایی از شبانه روز هشدار داد: ایام ماه و مبارک رمضان مردم برای امورات خود در هنگام سحر به آب نیاز دارند و نباید در این مورد مشکلی مشاهده شود.

وی با اشاره به تقارن عید نوروز و ماه مبارک رمضان گفت: در روزهای تعطیلی کسانی که قصد مسافرت دارند ضمن رعایت نکات ایمنی در سفر، باید حرمت روزه داران را حفظ کنیم.

حسینی با اشاره به آمار تلفات جاده‌ای اظهارکرد: با شروع مسافرتها تعداد قابل توجهی تصادفات منجر به فوت داشتیم که توصیه می‌شود اصول حاکم بر راهنمایی و رانندگی از طرف رانندگان رعایت شود.

امام جمعه یاسوج با اشاره به در پیش بودن آغاز سال جدید گفت: از رسوم خوب نوروز این است که به فکر دیگران باشیم و مهمترین رسوم این ایام دید و بازید یعنی به فکر دیگران بودن است.

حسینی گفت: دستگاه‌های مرتبط از جمله شهرداری‌ها مکان‌ها و خدماتی را برای مسافران نوروزی در نظر بگیرند تا مسافرانی که روزه نیستند با درنظر گرفتن حرمت ماه مبارک رمضان از خدمات استفاده کنند.

وی با اشاره به سالروز ملی شدن صنعت نفت گفت: در این رابطه در تاریخ درس های فراوانی وجود دارد زیرا زمانی که نخبگان کشور با تمامی نگرش ها در کنار هم قرار گرفتند، موفق شدند که در زمانی که حکومت در اختیار مردم نبود، صنعت نفت را ملی کنند.

Views: 2