امام جمعه گچساران: لطفا گزارش تشریفاتی ندهید
امام جمعه گچساران: لطفا گزارش تشریفاتی ندهید
امام جمعه گچساران از مدیران خواست گزارش تشریفاتی ندهند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید عنایت هاشمی‌منش در جلسه کمیته صیانت از جوانی جمعیت این شهرستان اظهار کرد: آمار جوانی جمعیت می‌تواند در سیاست اقتصاد و حوزه‌های مختلف هر جامعه تاثیرگذار شود.

 وی بیان کرد: در کشور ما زاد و ولد بسیار پایین آمده که این آمار اگر به همین گونه ادامه پیدا کند ما یکی از مؤلفه‌های قدرت خود را از دست خواهیم داد.

امام جمعه گچساران با اشاره به اینکه کاهش زاد و ولد می‌تواند هم فضاهای سیاسی و اقتصادی را مورد تاثیر قرار دهد تصریح کرد: مقام معظم رهبری تاکنون چندین بار به مسئولان مربوطه در راستای جوانی جمعیت و جدی گرفتن این موضوع تذکر داده‌اند.

حجت الاسلام هاشمی‌منش عنوان کرد: قریب به ۱۰ الی ۲۰ سال کشور ایران اسلامی درگیر فرهنگ تک فرزندی بوده است، می‌طلبد که با تدابیر و فرهنگ سازی این مقوله را تغییر داد. وی گفت : یکی از مهم‌ترین عوامل فرزندآوری، کاهش موضوع طلاق است، متاسفانه امروز شاهد رشد طلاق در استان‌های جنوبی کشور نسبت به سایر دیگر استان‌ها هستیم که این موضوع عوامل متعددی دارد.

 امام جمعه گچساران با اشاره به اینکه در راستای جوانی جمعیت و فرزندآوری مسئولین باید همت بیشتری انجام دهند خاطرنشان کرد: ازدواج یک مسئله مهم است و باید فضای ازدواج آسان در شهرستان ترویج پیدا کند.

حجت الاسلام هاشمی منش بیان کرد: ترویج ازدواج آسان تاثیر خوبی در رشد جمعیت دارد، طرح‌های خوبی در راستای جوانی جمعیت از سوی دولت و مجلس تصویب شده که باید کاملاً اجرا شوند.

 وی افزود: تا زمانی که امید را به خوبی به مردم برنگردانیم نمی‌توان آنها را به یک تشکیل جامعه مطلوب تشویق کرد تزریق امید در راستای فرزندآوری بسیار مهم است.

 امام جمعه گچساران اظهار کرد: در کنار هدف‌ها برای اجرای این گونه برنامه‌های بسیار خوب باید حرمت‌ها حفظ شود.

 حجت الاسلام هاشمی منش تصریح کرد: باید برای اجرای یک برنامه زمانبندی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را برنامه‌ریزی کرد و در کنار آن نیز مصوبات جلسات قبل مطرح و اجرای آنها بررسی شود.

وی با اشاره به اینکه جا دارد از زحمات مدیر جوان و پرتلاش شبکه بهداشت و درمان گچساران تقدیر کرد، گفت: من شخصاً غیر از امام جمعه یک مدیر هستم، نباید کارها به صورت دیمی پیش برود؛ هرجا کم آوردیم صادقانه بگوییم. از ارائه گزارشات تشریفاتی در جلسات خودداری کنید و آنها را برای بالا دست‌های خود بگذارید.

Visits: 1