امام جمعه گچساران در خطبه آخر چه گفت؟
امام جمعه گچساران در خطبه آخر چه گفت؟
امام جمعه گچساران در خطبه آخر در خصوص مسائل مختلف سخن گفت.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سید امین الله حجازی امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت: طبق روایتی از امیرالمومنین علیه السلام انسان عاقل آینده دنیا را محکوم به فنا می بیند پس می تواند راه سعادت حقیقی و کسب رضای خداوند را داشته باشد و از عمر دنیایی اش توشه‌ای برای آخرتش برگیرد.

وی افزود: انسان عاقل در محضر پروردگار سرفراز است و انسانی که از راه حق چیزی بدست آورده و در راه حق نیزصرف کرده است درفردای قیامت شادمان و آبرومند خواهد بود، بنابراین انسان آینده نگر دنیا را همچون زندان می بیند در مقابل آخرت که نهایتا در محضر پروردگار سرافکنده نباشد.

امام جمعه گچساران گفت: خداوند عنایت فرمودند و پیروزی بزرگی برای اسلام ومسلمین درعالم توسط جوانان فلسطینی رقم خورد،اندیشه و تفکر انقلاب اسلامی در عالم شناخته و صادر شد و درنتیجه  الگویی بی بدیل برای کشورهای منطقه و آزادی خواه جهان شد.

حجت الاسلام حجازی اظهار کرد: جبهه مقاومت با رشادت های سردار سلیمانی شکل گرفت و امروز ملت فلسطین توانمند و قدرتمند شده است و رژیم‌صهیونیستی روز به روز به ورطه نابودی نزدیک تر می شود.

خطیب جمعه گچساران در ادامه تصریح کرد: طوفان الاقصی هیمنه رژیم صهیونیستی را در هم شکست،اینکه کشوری که ادعای نظامی گری و سیستم های پیشرفته دفاعی و امنیتی می کند اینگونه مقابل رزمندگان فلسطینی متحمل شکست و تحقیر می شود و این پیام مهم را می رساند که هرکسی با خداوند و ولایت ارتباط برقرار کند پیروز نهایی است.

وی افزود: مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان است و هر مسلمانی در هر کجای عالم وظیفه دارد از قبله اول مسلمین دفاع کند،حق همه مسلمانان جهان است که از قبله اول اسلام دفاع کرد، اگر کشور دیگری بخواهد به همکاری رژیم صهیونیستی دامن بزند و مردم مظلوم فلسطین را به خاک و خون بکشاند حتما سایر بلاد اسلامی و دیگر گروه های جبهه مقاومت وارد میدان خواهند شد.

امام جمعه گچساران گفت: ۲۳مهرماه روز جهانی عصای سفید است واین روز را به همه معلولین کشورمان تبریک عرض می کنم و توصیه می کنم و برهمه هم لازم است که معلولین را حمایت کنیم.۲۴مهرماه نیز روز پیونداولیا ومربیان است معلمین گرامی تلاش می کنند ولازم است اولیا هم حمایت کنند و آموزش و پرورش را حمایت و تقویت کنند و برای رشد و تعالی فرزندان ایران زمین تلاش کنند.

حجت الاسلام حجازی اظهارکرد:۲۶مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش است عقل سالم دربدن سالم است و انسان باید تلاش کند تا بدن سالمی داشته نیزداشته باشد.

خطیب جمعه گچساران در ادامه تصریح کرد:از همه مردم مومن، انقلابی و ولایت مدار شهرستان گچساران عذر خواهی کنم، ظرف ۱۰سال طبیعتا اسباب زحمت برای مردم و مسیولین شدیم و اما زحمت شخصی برای مسسولین نداشتم و اگربود برای حل مشکلات و معضلات شهرستان بود.

وی افزود: طبیعتا گاهی انتقاد می‌شد و گاهی پیشنهاد از همه مردم قدرشناس گچساران تشکر و سپاسگذاری میکنم و خواهش دارم اگر کسی احساس می کند که حقی برگردن بنده دارد حلال بفرمایند و اگر بحث مالی و یا کار شخصی است لذا به بنده مراجعه کنند و حتما هم جبران خواهم کرد تا خدایی ناکرده یک ریال بدهکاری مربوط به کار و یا شخصی برعهده بنده نباشد.

امام جمعه گچساران گفت: بحث گنبد مصلا حل است و عزیزانی از استان اصفهان آمده اند وبرنامه ریزی کرده اند و مشغول کار هستند، سقف کاذب و ایزوگام توسط شهرداری شهر در دستور کاراست، فرش مصلا نیزخریداری شده است و کارهای مصلا در حال تکمیل است.

حجت الاسلام حجازی اظهار کرد: بحث زمین جامعه القرآن نیز کلنگ زنی شده و در آینده نیز احداث خواهد شد و همچنین دانشکده علوم حدیث که رئیس جمهور محترم قول همکاری در احداث این دانشکده را دادند‌. امروز در حالی از مردم گچساران خداحافظی میکنم که خوشحال هستم و ذره ای از مسیر ولایت کج نرفتم و هیچ مزاحمت شخصی برای هیچ مسئولی ایجاد نکردم و امروز سهم بنده از گچساران‌۳۰۰ میلیون تومان بدهکاری است و اما سربلندم.

خطیب جمعه گچساران در ادامه تصریح کرد: تنها نگرانی بنده فراق از جمع مردم انقلابی گچساران است که این موضوع نیز بعد از ۱۰سال زندگی دراین شهرستان طبیعی است، ایجاد دانشکده علوم حدیث درگچساران نیز دانشگاه ها و فضای فرهنگی و اجتماعی شهرستان را تقویت خواهد کرد و ساختمان قدیمی حوزه علمیه نیز تخریب  و در چند طبقه احداث خواهد شد که منبع درآمدی نیز برای حوزه های علمیه شهرستان باشد و از این جهات نیز خوشحالم.

وی افزود: نماز جمعه متعلق به ولایت و امام زمان (عج)است و نماز جمعه را باید تقویت کرد چرا که محل کوبیدن دشمنان اسلام است و توقع این است که نیروهای انقلابی و ولایی و همه و همه مردم شهرستان بازهم نماز جمعه را تقویت کنند.

Visits: 4