امام جمعه شیراز: مردم در سال‌های پیش رو نتیجه مثبت اصلاح زیرساخت‌های کشور را می‌بینند
امام جمعه شیراز: مردم در سال‌های پیش رو نتیجه مثبت اصلاح زیرساخت‌های کشور را می‌بینند
امام جمعه شیراز اصلاح زیرساخت‌های کشور را از موفقیت‌ها و نقاط مثبت دانست و گفت: مردم در سال‌های پیش رو نتیجه مثبت این اقدامات را می‌بینند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،آیت‌الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اشاره به فرمایش های رهبر معظم انقلاب در دیدار با سران نظام، اظهار کرد: احیای هشت هزار واحد تولیدی راکد یا نیمه فعال از سوی دولت یک موفقیت است که مردم در سال‌های آینده نتیجه آن را در اقتصاد و اشتغال خواهند دید.

وی افزود: در ارتباط با وضعیت اقتصادی کشور ۲ بخش وجود دارد یکی موفقیت‌های کسب شده که که از سوی دولت‌ها بیان می‌شود و باید هم اینگونه باشد اما کسب موفقیت‌ها به معنای نبود تلخکامی ها نیست.

نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: به فرموده رهبر معظم انقلاب گرانی ها یکی از تلخکامی هاست که به چالشی مزمن تبدیل شده و طی سالیان با آن مواجه بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: بی‌ثباتی بازار، تنزل ارزش پول ملی و فاصله طبقاتی از دیگر تلخکامی هایی است که رهبر معظم انقلاب در این دیدار مطرح کردند و این فاصله طبقاتی به معنای بی عدالتی در توزیع ثروت است که باید اصلاح شود.

آیت الله دژکام گفت: اسلام توجه ویژه‌ای به این عدالت دارد و به دنبال کم کردن این فاصله‌ها است؛ زکات فطریه از نمونه‌های توجه اسلام به این مساله است.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: خیرات و دستگیری توانمندان از نیازمندان باید متناسب با درآمد و جیب آنها باشد و تا اگر حقوقی از این نیازمندان در پولشان است، جبران شود.

رمز پیروزی ملت ایران در وحدت فرماندهی است

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به حضور پرشمار مردم فارس در راهپیمایی روز جهانی قدس، گفت: باید دست بوس ملت عظیم و پای کار باشیم که از روزی که امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه‌ مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس تعیین کرد، روی این اصل ایستاده‌اند که اسرائیل باید از روی نقشه جهان پاک شود.

وی اظهار کرد: اسرائیل غاصب است و غصب در قاموس انسانیت جای ندارد و تفاوتی نمی‌کند که چه دینی و آیینی داشته باشید.

دژکام بیان کرد: حق مسلم مردم فلسطین است که کشورشان به دست خودشان باشد و حکومت سیاسی آن را تعیین کنند.

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به حمله موشکی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و شهادت مستشاران ایرانی، گفت: رژیم صهیونیستی غلطی کرد که هم اکنون نیز از آن پشیمان است و پشیمان هم می‌شود.

دژکام ادامه داد: به اذعان همه جهان، حمله صهیونیست‌ها به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران خلاف موازین قانونی است و چنانکه رهبر معظم انقلاب فرمودند، سیلی به آنها می زنیم که پشیمان شوند.
وی با اشاره به صبر راهبردی ملت ایران در قبال رژیم صهیونیستی، بیان کرد: امروز ملت ایران با پیشینه اسلام ناب محمدی و تجربه طولانی می‌داند که رمز پیروزی در وحدت فرماندهی است و این فرماندهی رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای است.ملت ایران گوش به فرمان رهبری است و از هر تصمیم او اطاعت می‌کند.

ضوابط گردشگری اسلامی با محوریت وزارت میراث فرهنگی تدوین شود

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه گردشگری وجهه فرهنگی غنی دارد، گفت: بر اساس آمار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، فارس در صدر تعداد بازدیدهای نوروزی از مجموعه‌های میراثی کشور قرار دارد و این امر منافع بالایی دارد.

دژکام افزود: گردشگری از نگاه اقتصادی یک صنعت است و فارس نیز در این زمینه قطب گردشگری سلامت، زیارت، فرهنگی و تاریخی است اما باید تلاش شود تا فرهنگ گردشگری به موازات صنعت گردشگری رشد کند.

وی بیان کرد: اکنون در ضوابط بازدید از اماکن گردشگری در استان و کشور یک بام و چند هوا وجود دارد که باید همه دستگاه‌های متولی با محوریت وزارت میراث فرهنگی هماهنگ شوند.

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به هدفگذاری دولت سیزدهم برای جذب ۱۵ میلیون گردشگر خارجی، گفت: ضوابط گردشگری باید هماهنگ با فرهنگ اسلامی تدوین شود تا یک صنعت گردشگری حلال و اسلامی در کشور حکمفرما شود.

اعلام عید فطر با ولی فقیه است

دژکام گفت: بر اساس پیش‌بینی ها چهارشنبه آینده عید سعید فطر است اما اعلام عید با ولایت امر است.

وی افزود: ولی فقیه پس از ثبوت استهلال ماه شوال، عید فطر را اعلام می‌کنند و این مبنای فقهی دارد.

Visits: 3