افزایش ۵۶ میلیون متر مکعب آب پشت سدهای فارس
افزایش ۵۶ میلیون متر مکعب آب پشت سدهای فارس
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس با بیان اینکه ۵۰ میلیمتر باران،به میانگین بارش فارس اضافه شد،گفت: همچنین میزان ۵۶ میلیون متر مکعب در سامانه بارشی اخیر به حجم آب پشت سدهای استان اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،سیاوش بدری سه‌شنبه در این باره به خبرنگاران گفت: طی جبهه بارندگی اخیر تا ساعت۶:۳۰ صبح امروز، ۵۰ میلیمتر بارش تجمعی از ابتدای سال آبی تاکنون به متوسط بارش استان فارس اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت شرکت آب منطقه‌ای فارس ادامه داد: میزان بارش تجمعی در استان فارس از ابتدای سال آبی ۱۶۳ میلیمتر است و تاکنون ۳۸درصد کاهش بارندگی نسبت به میانگین بلند مدت مشابه وجود دارد.

بدری افزود: در بین ایستگاه‌های منتخب شرکت آب منطقه‌ای، ایستگاه‌ استهبان و برغان با ۹۸ میلیمتر بیشترین بارش را در سامانه اخیر به ثبت رسانیده‌اند.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه‌ای فارس گفت: ۹ سد با مجموع گنجایش ۲هزار و ۹۳۶ میلیون متر مکعب در استان فارس بهره‌برداری می‌شود که تا صبح امروز، آب موجود پشت سدهای در حال بهره‌برداری یک هزار و ۳۱۵ میلیون متر مکعب یعنی ۴۵ درصد است.

به گفته او، با در نظر گرفتن حجم آب پایداری از مجموع آب پشت سدها، ۳۵درصد معادل ۸۴۶ میلیون مترمکعب قابل استفاده است.

بدری افزود: در حال حاضر حجم آب پشت سد درودزن (یکی از منابع تامین آب شیراز)تا ساعت شش و نیم صبح امروز به ۶۶۰ میلیون متر مکعب رسیده و دِبی ورودی به این سد ۳۲۸ متر مکعب بر ثانیه است.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه‌ای فارس ادامه داد: در دولت سیزدهم در شرکت آب منطقه‌ای تاکنون ۳۰ پروژه سازه‌ای و تعداد ۷۰ پروژه غیر سازه‌ای به اتمام رسیده و یا در حال انجام است.

Visits: 4