افزایش بیش از ۴ دلاری قیمت طلا در معاملات امروز
افزایش بیش از ۴ دلاری قیمت طلا در معاملات امروز
قیمت طلا در معاملات امروز به علت کاهش سوددهی اوراق بهادار و دلار آمریکا به 1894.10 دلار در هر اونس افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، قیمت طلا در معاملات امروز به علت کاهش سوددهی اوراق بهادار و دلار آمریکا افزایش یافت.

اما به علت انتشار آمارهای اقتصادی قوی آمریکا که احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره را تقویت کرده است، قیمت طلا در مسیر ثبت سومین هفته متوالی کاهشی در هفته گذشته قرار گرفت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۴ دلار و ۶۷ سنت افزایش ۱۸۹۴.۱۰ دلار فروخته شد. بهای این فلز گران‌بها روز پنج‌شنبه به کمترین رقم ۵ ماه گذشته رسیده بود.

ارزش شاخص دلار امروز ۰.۱ درصد کاهش یافت و طلا را برای مالکان ارزهای دیگر ارزان‌تر ساخت.

لوکمان اوتونوگا، تحلیلگر ارشد بازار طلا گفت: «چشم‌انداز میان‌مدت طلا در نهایت تحت تاثیر سخنرانی  پاول، رئیس فدرال رزرو در جکسون هول قرار دارد. در عین حال، سطح ۱۹۰۰ دلار در هر اونس، سطح کلیدی است که در بازار نسبت به آن تمایل وجود دارد.»

انتشار نتیجه نشست سیاست‌گذاری بانک مرکزی آمریکا نشان داد که بیشتر اعضا همچنان خطر قابل‌توجهی برای افزایش نرخ تورم قائل هستند. از اینروف تاجران انتظار دارند که نرخ بهره تا سال ۲۰۲۴ در بازه ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصد باقی بماند.

سوددهی اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا از بالاترین سطح از ماه اکتبر، افت کرده و سبب شد تا ارزش طلا که دارایی بدون سود است، تقویت شود.

ذخایر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان در روز پنج‌شنبه، بیشترین کاهش از ماه جولای سال گذشته را ثبت کرد.

Views: 1