افخمی: شما که مخالف اعدام بودید، حالا برای قاتلین مهرجویی رضایت بگیرید!
افخمی: شما که مخالف اعدام بودید، حالا برای قاتلین مهرجویی رضایت بگیرید!
بهروز افخمی گفت: از خانم‌هایی که در این جریان حرفی زده‌اند شکایتی ندارم. اما به مردهایی که اشک تمساح ریختند و ژست آدم دلسوز و غصه‌دار گرفتند می‌گویم شما همان‌ها بودید که مخالف مجازات اعدام بودید و حالا ببینم که سعی می‌کنید برای قاتلین مهرجویی رضایت بگیرید؟ لابد این کار را می‌کنید.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، بهروز افخمی در برنامه استودیو هشت رادیو نمایش درباره حواشی‌ که اخیراً پس از حضور او در صحنه قتل داریوش مهرجویی به وجود آمده بود، گفت: بعضی‌ها که فکر می‌کنند دارند فراموش می‌شوند، از این فرصت استفاده می‌کنند که مردم به آنها توجه کنند.

افخمی ادامه داد: من هم می‌خواهم داستان بنویسم و هم اگر بخواهم مستند بسازم به تحقیق نیاز است. خیلی وقت است اعتقاد دارم که خوب است فیلمنامه‌ها همگی‌شان اقتباسی باشند یعنی ابتدا موضوع آنها نوشته شده باشد.

وی اضافه کرد: در آمریکا حدود ۹۰ درصد فیلم‌ها اینگونه است یعنی تا داستانی نوشته نشود و پرفروش نشود امکان ساخت یک فیلم جدید تقریباً غیرممکن است مگر برای فیلمسازهای خیلی سابقه‌دار. خود من هم از این پس اگر عمری باشد ترجیح می‌دهم ابتدا داستانی را بنویسم و چاپ کنم و بعد ممکن است مرحله تحقیق کاری آنقدر طول بکشد که بتوان از آن مستند هم ساخت.

وی درباره گفت‌‌وگو با قاتل نیز گفت: هنوز حرف‌های قاتل را نشنیده‌ام و خودش را هم ندیده‌ام. آن روز هم تا دم در خانه مهرجویی رفتیم می‌خواستیم راه جاده را فیلمبرداری کنیم که برای بازسازی صحنه آمده بودند.

افخمی درباره حواشی و حمله برخی اهالی سینما به او در فضای مجازی نیز توضیح داد: فکر نمی‌کنم توضیحی نیاز داشته باشد. اینها حرف‌های آدم‌های مالیخولیایی است. این خنده می‌تواند خنده تلخی باشد یا خنده فردی باشد که رو به رو شده با کسانیکه انتظارشان هم نداشته و حالا قرار است جواب سؤالاتشان را هم بدهد و بی‌ادبی هم نکرده باشد.

وی درباره واکنش‌ها بیان کرد: اینها آدم‌های بیماری هستند. آدم‌هایی که در حال فراموش شدن هستند و برخی ممکن است دستوری گرفته باشند. درباره خانم‌ها صحبت نمی‌کنم. خانم‌ها احساساتی هستند و سریع نگران و احساسی می‌شوند. از خانم‌هایی که در این جریان حرفی زده‌اند شکایتی ندارم. اما به مردهایی که اشک تمساح ریختند و ژست آدم دلسوز و غصه‌دار گرفتند می‌گویم شما همان‌ها بودید که مخالف مجازات اعدام بودید و حالا ببینم که سعی می‌کنید برای قاتلین مهرجویی رضایت بگیرید؟ لابد این کار را می‌کنید.

وی اضافه کرد: شما که اینقدر احساساتی و بشردوست هستید که از لبخند من ناراحت شدید و به من فحش دادید و به من می‌گویید کفتار. حالا شما که کفتار نیستید جرات کنید و همان حرف‌های قبلی خودتان و مخالفت با اعدام را پیگیری کنید. اینها تبدیل به حیوانات اینترنتی شده‌اند. آدمی با شعور متوسط اینقدر عقلش می‌رسد که این حرف‌های بیمارگونه را نزند.

Visits: 4