افتتاح ۸۹ طرح گازرسانی به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد
افتتاح ۸۹ طرح گازرسانی به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد
مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح طرح گازرسانی به ۸۴ روستا و ۵ طرح صنعتی به مناسبت گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، ریحان بهادر با گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر و یاد و خاطره شهدای انقلاب و امام راحل اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران،۸۹ طرح گازرسانی با اعتبار بالغ بر ۳۴۸ میلیارد تومان در این ایام افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه وبویراحمد، در توضیح پروژه‌های افتتاحی در بخش روستایی، افزود: دهه فجر امسال چندین روستا در قالب ۶هزار و ۶۰۰ خانوار، به مدار مصرف گاز در کشور متصل خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار و ۸۶۱ کیلومتر طول گازرسانی است، گفت: در دو سال دولت سیزدهم ۵۶۷ کیلومتر گازرسانی صورت گرفته است که ۲۵۰ کیلومتر تنها در سال جاری انجام شده است.

گازرسانی به ۸۶ روستا تا پایان سال

این مسئول با اشاره به اینکه یک هزار و ۱۰۵ روستا در استان از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند، گفت: طی دو سال دولت سیزدهم ۸۶ روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند که تا پایان سال به ۱۲۸ روستا افزایش می‌یابد.

این مسئول تعداد کل مشترکین گاز را ۲۳۰ هزار و ۳۱۵ مشترک دانست و عنوان کرد: طی دو سال اخیر ۱۴ هزار و ۶۱۱ مشترک به مشترکین گاز استان افزود شد.

 مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه وبویراحمد افزود: در راستای طرح رایگان گاز رسانی به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ۳۹۱ مورد گازرسانی با اعتبار ۲۳.۴۹۱ میلیون ریال صورت گرفته است، ضمن اینکه ۳۲۸ مشترک گاز مربوط به صنایع است که ۳۷ مشترک طی این ایام بوده است.

پیشرفت ۷۳ درصدی گازرسانی به زیلایی

وی به آخرین وضعیت گازرسانی به ۲۸ روستای زیلایی اشاره و عنوان کرد: طرح گازرسانی به چهار هزار و ۴۱۷ خانوار زیلایی، ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بهادر به کلیات طرح گازرسانی به منطقه قلعه رئیسی شهرستان کهگیلویه اشاره و عنوان کرد: این طرح هم‌اکنون ۸۱ درصد پیشزفت فیزیکی دارد، در این طرح ۳۳ روستا با ۹۹۱ خانوار از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

این مسئول در خصوص آخرین وضعیت گازرسانی به تنگ تامرادی گفت: عملیات گازرسانی به ۱۸ روستا با ۵۲۷ خانوار ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

لازم به توضیح است؛ کهگیلویه و بویراحمد دارای ۲۱ شهر با ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و با افتتاح پروژه های دهه فجر ۱۱۰۵ روستا با ۹۸ درصد جمعیت واجد شرایط روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

Visits: 2