اظهار نگرانی امام جمعه یاسوج از افزایش یک آسیب اجتماعی
اظهار نگرانی امام جمعه یاسوج از افزایش یک آسیب اجتماعی
امام جمعه یاسوج از افزایش یک آسیب اجتماعی در سطح استان اظهار نگرانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، آیت الله سید نصیر حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، دوری از گناه و معصیت، اظهار کرد: خداوند متعال به بندگانش هشدار داده «در روز قیامت که آغاز خواهد شد در آن روز به فرمان الهی فرشتگان برای پاسخگویی انسان به اعمال خود صف می کشند».

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه در روز قیامت اعمال، رفتار، فجر و اندیشه انسان بررسی می‌شود، گفت: بسیاری امروز تصمیم فضای مجازی و گوش به فرمان غرب هستند.

وی ضمن تاکید بر اینکه مسئله جهنم شوخی نیست، افزود: همانطور که بهشت به انسان‌ها نزدیک می‌شود جهنم نیز به انسان‌هایی خطاکار نزدیک می‌شود.

آیت الله حسینی خاطرنشان کرد: انسان هر اندازه به سمت نماز، روزه و اعمال نیک در حرکت باشد بهشت به او نزدیک‌تر و هر اندازه اعمال انسان و گناه او بیشتر شود، به جهنم نزدیک‌تر خواهد شد.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد خوش اخلاقی، سخاوت و بخشندگی را از عواملی دانست که انسان را از جهنم نجات می‌دهد.

وی با ذکر این سوال که چه کسانی به بهشت و چه کسانی به جهنم نزدیک می‌شوند، تاکید کرد: افرادی که دارای ایمان کامل به خدا، انبیا و اولیای الهی به ویژه حضرت محمد (ص)، کتاب‌های آسمانی هستند بهشتی خواهند بود.

آیت الله حسینی بیان کرد: یکی از عوامل و امکانات ورود به بهشت ایمان، عمل صالح، انجام واجبات و ترک محرمات است.

امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه کسانی که مال حرام می‌خورند وارد بهشت نمی‌شوند، گفت: کسانی که به پیامبر، ائمه اطهار و انبیای الهی ایمان ندارند، وارد بهشت نمی‌شوند.

وی در خطبه دوم نماز جمعه امروز یاسوج ضمن توصیه مجدد خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، دوری از گناه و معصیت، خاطرنشان کرد: در سایه تقوا سعادت دنیا و آخرت نصیب انسان می‌شود.

آیت الله حسینی ضمن گرامیداشت روز آتش نشانی، اظهار کرد: آتش نشانان در لحظات خطر به داد مردم می‌رسند.

امام جمعه یاسوج یادآور شد: آتش‌نشانان در آتش سوزی و گاهی که جان انسان در خطر است از جان و مال آنها حراست می‌کنند که این کار اجر نیز دارد.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه اسلامی حفاظت و حراست از جان و اموال مردم در سیل، زلزله و آتش سوزی بسیار پر اجر و ثواب است.

آیت الله حسینی در فراز دیگری از خطبه‌ها روز جهانی سالمندان را یادآور شد و گفت: سالمندان برای جامعه ما پربرکت بوده و سفره ما به برکت تلاش‌های آنها است.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه بویراحمد و امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه هر فرد مسلمانی باید پیر جامعه اسلامی را احترام کند، افزود: مایه ننگ است که برخی افراد پدر و مادر خود را در خانه سالمندان رها می‌کنند.

وی ضمن تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، خاطرنشان کرد: ولادت پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) مایع برکت جامعه انسانی و اسلامی است.

آیت الله حسینی این ولادت را مقدمه بعثت دانست که انسان‌ها در مسیر خداوند هدایت می‌شوند و ادامه داد: اگر معنویت، قرآن، حیا، حجاب و عفاف، حلال و حرام وجود نداشته باشد انسان از حیوان هم کمتر است.

امام جمعه یاسوج با اشاره به تلاش عده‌ای که با رفتار، قلم، بیان و رسانه خود ولنگاری را ترویج می‌کنند، تصریح کرد: افرادی که فساد، بی‌حیایی و ولنگاری را ترویج می‌کنند، به حال خود بد می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما دلسوزانه بر اساس مطالبی که انبیا و اولیای الهی در طول تاریخ برای هدایت انسان‌ها بیان کردند برای چنین افرادی دلسوزی می‌کنیم.

آیت الله حسینی با بیان اینکه کسانی اعمال که اعمال نیک انجام می‌دهند و به توصیه‌های انبیا و اولیای الهی عمل می‌کنند عنایت ویژه خداوند شامل آنها می‌شود، بیان کرد: عده‌ای که جاهل و بدبخت هستند علیه دین و ارزش‌های الهی موضع می‌گیرند.

امام جمعه مرکز کهگیلویه بویراحمد ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: این نیرو شبانه روز زحمت می‌کشند تا امنیت و نظم جامعه حفظ شود.

وی ضمن تاکید بر ضرورت رعایت قانون، از تلاش‌ها زحمت‌های پرسنل انتظامی تقدیر و تشکر کرد و گفت: اقتدار نیروی انتظامی اقتدار ملت بوده که باید حفظ شود.

آیت الله حسینی با آمار نگران کننده طلاق اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته از هر پنج ازدواج یک مورد منجر به طلاق می‌شد ولی اکنون از هر سه ازدواج یک مورد طلاق صورت می‌گیرد.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر اینکه باید عاقلان در زمینه ازدواج تصمیم بگیریم و علت طلاق‌ها نیز مشخص شود، گفت: فرهنگ غربی و ماهواره ویرانگر بوده و بنیان خانواده را متلاشی می‌کند.

Visits: 2