اسامی نفرات برتر اعزامی به مسابقات قرآن، عترت و نماز اعلام شد
اسامی نفرات برتر اعزامی به مسابقات قرآن، عترت و نماز اعلام شد
مدیرکل قرآن، عترت و نماز از اعلام اسامی نفرات برتر اعزامی به مسابقات قرآن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، میکائیل باقری مدیرکل قرآن، عترت و نماز با اشاره به برگزاری مرحله نهایی انتخاب تیم جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام اظهار کرد: در دوره ای که هفته گذشته در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، قاریان و حافظان دانش‌آموز از نقاط مختلف کشور آمدند تا در این مرحله شرکت کنند و بتوانند به عنوان نمایندگان ممتاز جمهوری اسلامی ایران علاوه بر شرکت در مسابقات تهران در دیگر مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نیز شرکت کنند و به عنوان تیم اعزامی جمهوری اسلامی ایران، راهی کشورهای دیگر شوند.

وی افزود: پس از برگزاری این دوره انتخابی نمایندگان کشورمان در رشته قرائت تحقیق پسران، ترتیل دختران، حفظ کل قرآن کریم در بخش پسران و دختران به هشتمین دوره مسابقات بین المللی دانش آموزان جهان اسلام به میزبانی کشور عزیزمان که در بهمن ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد، مشخص شدند.

باقری ضمن اعلام اسامی نمایندگان کشورمان بیان کرد: با توجه به اینکه مسابقات جمهوری اسلامی ایران در بهمن ماه امسال با حضور دانش آموزان سایر کشورها به میزبانی ایران برگزار می شود، در رشته قرائت تحقیق پسران، «مهدی اکبری زرین» از استان قم و در رشته قرائت ترتیل دختران «اسما فلکی» از استان خراسان رضوی به مسابقات جمهوری اسلامی ایران راه پیدا کردند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز اضافه کرد: در مسابقات حفظ کل قرآن کریم در دو بخش پسران و دختران، «سیدمحمدصادق حسینی» از استان خراسان رضوی و «مهنا قنبری» از استان گیلان نمایندگان ما در مسابقات بین المللی قرآن کریم هستند. البته در این رشته «حنانه خلفی» نیز از برگزیدگان این دوره بودند که در صورت ارسال دعوتنامه از سایر کشورها، می توانند به عنوان دیگر نماینده کشورمان به کشورهای دیگر معرفی شوند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز از بنگلادش دعوت نامه ای برای معرفی دانش آموز حافظ کل قرآن پسر به دستمان رسیده است که با توجه به شرایط سنی مورد نظر (زیر ۱۶ سال) «امیرهادی بایرامی» از استان اردبیل به این مسابقات معرفی خواهد شد. برای معرفی نفرات دیگر نیزبا توجه به دعوت نامه سایر کشورها و نظر کمیته اعزام، در این باره تصمیم گیری می شود.

Visits: 26