از ممنوعیت کشت صیفی جات تا جمع آوری ۴۰۰ قلاده سگ در نشست شورای سلامت گچساران
از ممنوعیت کشت صیفی جات تا جمع آوری ۴۰۰ قلاده سگ در نشست شورای سلامت گچساران
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گچساران گفت: کشت سیفی جات و سبزیجات در حاشیه رودخانه کمبل ممنوع است و با متخلفان به صورت جدی برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، جهانگیر علیزاده در جلسه شورای سلامت این شهرستان اظهار کرد: کارگروه مشترک در راستای نظارت بر مواد غذایی تاریخ گذشته یا غیر قابل مصرف تشکیل شده که باید به جد به کار خود ادامه دهند.

 وی بیان کرد: با توجه به شروع فصل مدارس و دانشگاه‌ها در راستای پاکسازی محیط‌های آموزشی باید اقدامات لازم صورت گیرد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گچساران با اشاره به تغذیه سالم دانش آموزان در مدارس تصریح کرد: تبلیغات محیطی در خصوص تغذیه سالم و صبحانه سالم را آموزش و پرورش در دستور کار خود قرار دهد. علیزاده عنوان کرد: بازدید از بوفه‌های مدارس در راستای ارائه خوراکی‌های سالم به دانش‌آموزان یکی از اقداماتی است که آموزش و پرورش و شبکه بهداشت آن را انجام خواهند داد.

 وی گفت: گزارشاتی گاهی ارائه می‌شود که گوشت‌های غیرمجاز وارد بازار گچساران شده‌اند تذکرات لازم در این خصوص داده شده و شبکه بهداشت و دامپزشکی نظارت خود را بیشتر کرده و با متخلفین برخوردهای جدی‌تری انجام دهند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گچساران خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش لیستی از دانش آموزان افغانی را در اختیار شبکه بهداشت جهت اقدامات لازم قرار دهد.

 علیزاده با اشاره به حضور سگ‌های ولگرد در سطح شهر عنوان کرد: شهرداری مسائل مرتبط به جمع آوری سگ‌های ولگرد را انجام داده و در جلسات بعدی گزارش دقیق‌تری را ارائه کند. وی افزوود: سد معبر یکی از مسائل مطرح شده مورد اعتراض شهروندان گچسارانی است شهرداری با افرادی که در سطح شهر برای کسب و کار مردم به نوعی ایجاد مزاحمت می‌کنند برخوردهای لازم را انجام دهد.

وی گفت: کشت سیفی جات و سبزیجات در حاشیه رودخانه کمبل ممنوع است و با متخلفان به صورت جدی برخورد می‌شود.

غفار قنبری معاون خدمات شهری شهرداری دوگنبدان نیز اظهار کرد: در راستای جمع آوری سگ‌های بی‌صاحب شهرداری اقدامات خوبی را تاکنون انجام داده است.

 وی بیان کرد: تعدادی از سگهای ولگرد تا حدودی جمع آوری و در جاهای دیگر رهاسازی و یا به عشایر تحویل داده شده است.

 معاون خدمات شهری شهرداری دوگنبدان تصریح کرد: تاکنون ۴۰۰ قلاده سگ توسط شهرداری دوگنبدان عقیم سازی و از لحاظ بیماری پاکسازی شده است.

 قنبری ادامه داد: سه نقطه را برای جمع آوری سگهای ولگرد پیش بینی کردیم که متاسفانه دو مورد آنها اعتراضاتی را به همراه داشته است.

وی گفت: در حال حاضر نقطه دیگری را انتخاب و در حال اجرای اقدامات اولیه برای این کار هستیم.

Views: 1