از اظهارات جنجالی کاندیداها تا شور و شوق طرفداران
از اظهارات جنجالی کاندیداها تا شور و شوق طرفداران
یازدهم اسفند و برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری است،اظهارات جنجالی برخی از داوطلبان در فضای مجازی از اتفاقاتی بود که توجه خیلی از کاربران را به خود جلب کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از چنارنیوز،یازدهم اسفند و برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری است. در این روز‌ها، برگزارکنندگان انتخابات، دنبال فراهم آوردن برگزاری انتخابات و فعالان سیاسی هم به دنبال تبیین مواضع و گا‌ه کنایه به جناح رقیب در فضای مجازی هستند. در مطالب زیر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

اظهارات جنجالی برخی از داوطلبان نیز در فضای مجازی از دیگر اتفاقاتی بود که توجه خیلی از کاربران را به خود جلب کرد.

دکتر ایازی خطاب به جمعی که در آن صحبت می‌کرد گفت: آن کاندیدای که می‌روند و از نهادهای حکومتی اجازه می‌گیرند به آنها رای ندهید چون فردا برای خدمت به شماها هم باید از آنها اجازه بگیرند.

وی همچنین ضمن گلایه از تاخیر در تایید صلاحیت خود گفت: رقابت بین اندیشه‌هاست و منافع مردم بالاترین خط قرمز است.

دکتر ایازی از مردم خواست تا از کاندیداها سوال بپرسند که آیا منافع مردم را به عنوان بالاترین و اساسی ترین خط قرمز می شناسید.

وی ادامه داد: به کسی رای دهید که حکومتی و دولتی نباشد و از آزادی‌های مشروع شما حمایت کند و این شهامت را داشته باشد که اجازه ندهد کسی به بانوان شما در خیابان جسارت کند.

همچنین دکتر پرنیان پدیده این دور از انتخابات مجلس در اظهاراتی در جمع هوادارانش گفت: کسانی که منافع خود ، بستگان و نزدیکانشان به وسیله برخی از نماینده ها تامین شده امروز نیز باز منافع شهرستان را می‌فروشند.

وی ادامه داد: امروز کسانی سینه‌‌چاک برخی از نمایندگان ادوار گذشته شده‌اند که از آن نماینده‌ها منفعت برده‌اند.

دکتر پرنیان اضافه کرد: نماینده اگر نماینده و خدا ترس باشد باید همه مردم را به صورت یکسان ببیند و کسانی را که جز خدا کسی را ندارند را هم ببیند.

دکتر دهقان ناصرآبادی در واکنش به کلیپی که در آن نسبت به شهرستان شدن کوه‌چنار اظهارات وی را نشان می‌داد که باعث رنجش خاطر مردم گردیده بود گفت: امروز دو شهرستان کازرون و کوه‌چنار نیاز به اتحاد و همدلی دارد و اطمینان خاطر داد که نسبت به ایجاد زیرساخت در شهرستان کوه‌چنار تمام تلاش خود را به کارگیرد.

وی اضافه کرد: آنچه برای من مهم است ایجاد وحدت و همدلی بین دو شهرستان کوه‌چنار و کازرون است و در دام فریبکاران قرار نمی‌گیرم.

انصراف دکتر اسماعیلی و اظهارات قابل تامل این کاندید یکی از خبرهای روز اول تبلیغات رسمی بود که در بخشی از متن منتشر شده از سوی این داوطلب آمده: حب ثروت، قدرت، زر و زور و پست و مقام توانسته برخی را دچار لغزش، تردید و واهمه نماید. از طرفی شرایط مردم مظلوم را می‌بینم که تشنه مسئولین خدوم می‌باشند. اما وقتی به برخی از نامزدهای انتخاباتی و برخی از مردم نگاه می‌کنم که فضای انتخابات را با بد اخلاقی آلوده نموده‌اند نمی‌توانم باور کنم در چنین وضعیتی چگونه باید عمل نمود لذا حجت شرعی و عقلی را بر خود تمام دانسته و در چنین شرایطی قادر به ادامه فعالیت نخواهم بود بر این اساس انصراف خود را به نفع مردم شریف و نیروهای انقلابی و متدین اعلام می‌کنم.

شروع به کار و افتتاح ستادهای انتخاباتی و همچنین ایجاد ترافیک در محله اولاد میرزاعلی قائمیه و انصراف حنظله مردادی نیز از دیگر اتفاقاتی بود که در روز اول تبلیغات رسمی انتخابات رقم خورد.

Views: 53