ارائه تسهیلات به ۳ هزار خبرنگار در سال جاری
ارائه تسهیلات به ۳ هزار خبرنگار در سال جاری
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد از ارائه تسهیلات به ۳ هزار خبرنگار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، فرشاد مهدی پور در گفتگو با خبرنگاران گفت: در حال حاضر برای برگزاری جشنواره خبر خوب در جمع اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد حضور پیدا کردیم.

 وی بیان کرد: رسانه های متعددی در قالب‌های مجلات روزنامه‌ها پایگاه‌های خبری در سطح کشور وجود دارد.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد با اشاره به اینکه هر کدام از آنها دسته‌بندی و زمانبندی خود را در خصوص دریافت مجوزات لازم طی خواهند کرد افزود: در ۲۲ ماه گذشته بیش از ۳۰۰۰ مجوزبرای رسانه‌ها صادر گردیده است.

 مهدی پور عنوان کرد: همین تعداد نیز تبدیل وضعیت برخی از پایگاه‌های خبری و مجلات و یا بر عکس در سطح کشور رخ داده است.

 وی گفت: معادل این تعداد نیز در رسانه‌هایی که فعالیت آنها متوقف شده بود در کشور تعیین تکلیف شدند.

 معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۳ هزار مجوز رسانه در سطح کشور وجود دارد که به دلیل صدور مجوزات جدید این رقم در حال تغییر است.

 مهدی پور بیان کرد: در راستای رسانه‌هایی که در بستر وب و اینترنت بدون مجوز فعالیت می‌کنند برای آنها تدابیر قانونی اندیشیده شده که مدیر کل می‌تواند طی نامه و فرایند کتبی ما ما را از آنها در حوزه خود مطلع کرده تا آنها را به صورت قانونی به سمت دریافت مجوز هدایت کنیم.

 وی افزود:حمایت و بسته‌هایی که تعبیه می‌شود تنها مختص روز خبرنگار نبوده است، در سال گذشته تاکنون به ۳ هزار نفر از اعضای جامعه رسانه‌ای کشور تسهیلاتی تخصیص پیدا کرده است.

 معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد اضافه کرد: در این دوره نیز هدایای متعددی مانند اینترنت وزارت ارتباطات برای خبرنگاران فعال شد،تعداد قابل توجهی از خبرنگاران به عضویت صندوق هنر درآمدند به گونه‌ای که در گذشته اعضای صندوق کمتر از ۲۰۰۰ نفر بود اما در حال حاضر این تعداد به ۶۰۰۰ نفر رسیده است.

Visits: 1