اختلال در سامانه سماح بزودی برطرف می‌شود
اختلال در سامانه سماح بزودی برطرف می‌شود
با وجود الزامی بودن ثبت‌نام در سامانه سماح برای زائران اربعین، اختلال در این سامانه از روز گذشته موجب بروز مشکلاتی برای زائران شده است. دبیر کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین می‌گوید: مشکلات سامانه بزودی برطرف می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سامانه سماح از روز گذشته با کُندی سرعت همراه بود و از صبح امروز بسیاری از متقاضیان زیارت اربعین نسبت به قطع این سامانه گلایه داشتند.

مشکل در ثبت‌نام سامانه سماح در حالی است که ستاد مرکزی اربعین ثبت‌نام در این سامانه را برای ارائه تسهیلات و حتی سفر به عراق در ایام اربعین الزامی عنوان کرده و از همه زائران اربعین خواسته قبل از سفر با پرداخت هزینه بیمه، ثبت‌نام خود را قطعی کنند.

با این وجود سامانه سماح در مراحل مختلف دچار اختلال فنی است و همچنان نیز زائران نتوانسته‌اند در این سامانه ثبت‌نام کنند؛ تا جایی که تعداد افرادی که تاکنون در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، نسبت به روز گذشته چندان افزایش نداشته است.

حمیدرضا محمدی، دبیر کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین می‌گوید: نسخه جدید سامانه سماح امسال رونمایی شده و در دسترس زائران قرار گرفته است. با این وجود سعی داریم مشکلات در سامانه را به سرعت و بزودی رفع کنیم.

همچنین گفته می‌شود که معاونت فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت زمان رفع اختلال در سامانه سماح را ساعت ۱۷ امروز اعلام کرده است.

افراد قبل از سفر به زیارت اربعین باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و با پرداخت حق بیمه از ۳۵ تا ۵۵ هزار تومان، ثبت‌نام خود را قطعی کرده و کارت زائر دریافت کنند. یکی از کارکردهای کارت زائر و کیو آر کد روی آن، جلوگیری از مفقودی زائران و وسایل آنهاست. بر همین اساس، از زائران خواسته شده که کیو آر کد موجود را چاپ کرده و در وسایل خود به ویژه روی تلفن همراه نصب کنند.

Visits: 1