احیای موقوفات برای مقابله با تحریم ها
احیای موقوفات برای مقابله با تحریم ها
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: حفظ موقوفات برای جامعه اسلامی یک ضرورت است زیرا توسعه شعائر دین در گرو آن است که نیات خیر و انگیزه‌های الهی به شکوفایی برسند و خوشبختانه روزبه‌روز هم در حال احیای موقوفات کشور هستیم که تأمین اقتدار اقتصادی انقلاب و کشور را در تقابل با تحریم‌های ظالمانه و ابزارهای فشار اقتصادی آنان درپی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری شباویز، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد در همایش سراسری مدیران سازمان‌های ثبت اسناد و املاک که در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی میلاد برگزار شد، اظهار کرد: امروز همه دنیای استکبار متمرکز و منسجم شده تا جریان استکبارستیزی را در عالم براندازی کند و آن چیزی را هم که هدف قرار داده‌اند، براندازی ایده اصلی حاکمیت جهانی اسلام از طریق فتنه نرم یا جنگ سخت است و در این راه از هیچ جنایتی هم فروگذاری ندارند.

وی افزود: در این شرایط، چیزی که ما را در مقابل دشمن پیروز می‌کند، دستیابی به بازدارندگی مقتدرانه‌ای است که حتی فکر جنایت و تجاوز را از ذهن دشمن معاند و شیطان‎صفت اسلام دور می‌کند.

اقتدار اقتصادی، عامل بازدارندگی کشور

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حفظ و صیانت از موقوفات به معنای نگهداری کامل و پاسداری دقیق و مدبرانه از ثروتی است که برای حال و آینده این مردم ذخیره شده است، خاطرنشان کرد: حفظ موقوفات برای جامعه اسلامی یک ضرورت است زیرا توسعه شعائر دین در گرو آن است که نیات خیر و انگیزه‌های الهی به شکوفایی برسند و خوشبختانه روزبه‌روز هم در حال احیای موقوفات کشور هستیم که تأمین اقتدار اقتصادی انقلاب و کشور را در تقابل با تحریم‌های ظالمانه و ابزارهای فشار اقتصادی آنان درپی خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی انقلاب اسلامی را نقطه تحول وقف در تاریخ دانست و تصریح کرد: وقف تا پیش از انقلاب اسلامی، صرفاً یک گونه از خیرات و اعمال حسنه‌ای بود که از قوم سلف به ملت خلف می‌رسید اما پس از انقلاب اسلامی به بنیه عظیمی تبدیل شد که در مقام یاری‌رسانی به اقتصاد کشور ایستاده و از آن‌جا که نفع خود را متوجه اقشار و آحاد مختلف ملت می‌کند، مجاهدت مدیران کل اوقاف در استان‌های کشور نیز اهمیت مضاعف خواهد داشت.

وی تأکید کرد: امروزه بسیاری از خیرات و برکاتی که در ابعاد مختلف فرهنگی، انقلابی و اقتصادی نصیب کشور و ملت می‌شود، از محل دارایی‌های موقوفات است. این خیرخواهی‌ها شاید در مقیاس افراد، خرد و جزئی به نظر برسد اما وقتی در مقیاس یک کشور و یک ملت به آن نگاه کنیم، حقیقت نقش‌آفرینی آن در جهت جریان سازی کلان و مقابله سراسری با تهاجم دشمن آشکار می‌شود.

Visits: 1