اجتماع بزرگ جوانان نقش‌آفرین گام دومی در ۵۰۰ شهر کشور برگزار می‌شود
اجتماع بزرگ جوانان نقش‌آفرین گام دومی در ۵۰۰ شهر کشور برگزار می‌شود
مسئول سازمان حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج گفت: اجتماع بزرگ جوانان نقش‌آفرین گام دومی در ۵۰۰ شهر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سردار عبدالرضا آزادی مسئول سازمان حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری بسیج ضمن تشریح برنامه‌های ویژه هفته دفاع مقدس اظهار داشت: برنامه‌های امسال ما با شعار سراسری «ما متحدیم» از ۳۱ شهریورماه لغایت ۷ مهرماه اجرا خواهد شد.

وی در تشریح این اقدامات گفت: ان‌شاءالله در اولین روز هفته دفاع مقدس که مصادف با روز جمعه ۳۱ شهریورماه است شاهد حضور پررنگ عشایر عزیز و یگان‌های آن‌ها در سان‌رژه نیرو‌های مسلح خواهیم بود که امسال با مسئولیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین در این روز ما سخنرانی فرماندهان بسیج را در مراسم نماز جمعه شهرستان‌های مختلف کشور خواهیم داشت و نیز پیاده‌روی بزرگ خانوادگی هم در این روز برگزار خواهد شد.

آزادی گفت: بسیج دانش‌آموزی نیز ویژه برنامه‌هایی را در مدارس با نواختن زنگ مقاومت در اولین روز مهرماه آغاز خواهد کرد، همچنین یادواره‌های شهدای دانش‌آموزی در مدارس متوسطه اول و دوم برگزار خواهد شد.

وی افزود: نهضت سرکشی به خانواده ایثارگران و شهدا در جای‌جای کشور انجام و به محضر ایشان عرض ادب و احترام و تکریم خواهد شد.

آزادی برگزاری یادواره‌های شهدا، از یادواره‌های بزرگ و سراسری گرفته تا یادواره‌های محلی را از دیگر برنامه‌ها خواند و تصریح کرد: تلاش می‌شود از این طریق پیام شهیدان منتقل شود.

وی همچنین اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه‌های محوری هفته دفاع مقدس بازسازی عملیات‌های دفاع مقدس است که در این زمینه هر استانی با توجه به پیشینه‌ای که در دفاع مقدس داشته سعی می‌کند یکی از عملیات‌های دفاع مقدس را بازسازی کند که خوشبختانه با توجه به سوابق آن در سال‌های گذشته به نظر می‌رسد امسال نیز مورد استقبال گسترده مردم قرار بگیرد.

مسئول سازمان حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج اظهار داشت: از دیگر برنامه‌ها در این هفته، اجتماع بزرگ جوانان نقش‌آفرین گام دومی است که ان‌شاءالله در ۵۰۰ شهر کشور برگزار خواهد شد. در این اجتماع، جوانان فعال در عرصه‌های جهاد امروز از جمله جهاد تبیین و جهاد خدمت‌رسانی، جهاد تعلیم و تربیت و… آمادگی خودشان را برای تحقق بیانیه گام دوم با ابتناء به جهاد دوران دفاع مقدس به نمایش خواهند گذاشت.

وی در خصوص برنامه‌های هنری تدارک دیده شده نیز گفت: برنامه‌های خوبی هم مجموعه‌های روایت فتح و صدا و سیما پیش‌بینی کرده‌اند که با همکاری شبکه‌های مختلف صدا و سیما در طول این هفته به روی آنتن خواهد رفت. از جمله برگزاری دومین رویداد هنری فیلم دفاع مقدس و سینما روایت. همچنین پخش تولیدات هنری، چون ویدیوکلیپ و سرود و نماهنگ و مستند‌های مربوط به دفاع مقدس و… از برنامه‌های صدا و سیما خواهد بود.

آزادی افزود: رویدادی در پایگاه بسیج محلات با محوریت معاونت فرهنگی هنری بسیج و مشارکت بسیار خوب پایگاه‌های بسیج مساجد و محلات تحت عنوان «فتح قله‌ها» برگزار خواهد شد.

وی در جواب این پرسش که یکی از سرفصل‌های خیلی مهم این روز‌ها که مورد عنایت مقام معظم رهبری هم هست بحث جهاد تبیین است در خصوص انعکاس صحیح واقعیت‌های دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جوان چه تدابیری اندیشیده شده است؟ عنوان کرد: مطمئناً در دستور کار، برنامه‌های تبیینی و پویش‌های تولید محتوای فضای مجازی بحث جهاد تبیین خواهد بود با محوریت شعار «جهاد ادامه دارد» و بیان این موضوع که جوانان ما قادرند همه مشکلات کشور را حل کنند. انتقال این مفهوم که اگر دیروز جهاد دفاعی بود امروز جهاد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و… است و جوانان بسیجی و مردم عزیزمان در همه عرصه‌ها می‌توانند نقش‌آفرین باشند در دستور کار خواهد بود لذا هادیان سیاسی، روشنگران فرهنگی، مربیان و روایان دفاع مقدس با شروع به کار مدارس و دانشگاه‌ها بایستی در این فضا‌ها حضور پیدا کرده و به روایت‌گری بپردازند و از جهاد دیروز پلی بزنند به جهاد امروز و به جوانان امروز این مفهوم را منتقل کنند که با اتکاء به فرهنگ دفاع مقدس، امروز هم می‌توانیم مشکلات کشور را حل نموده و به فتح قله‌ها بیاندیشیم.

آزادی در پاسخ به این سئوال که با توجه به اینکه مردم در سطح شهر‌ها تنها به مقبره‌الشهداء‌ها و یادمان‌های دفاع مقدس دسترسی دارند چه برنامه‌هایی برای این مراکز پیش‌بینی نموده‌اید؟ گفت: حتماً ما در دو پنجشنبه که مقارن با هفته دفاع مقدس می‌شود خصوصاً در پنجشنبه ۶ مهرماه شاهد حضور بسیجیان در گلزار‌های شهدا و یادمان‌های دفاع مقدس در جای‌جای میهن اسلامی خواهیم بود که هم مقام شهدا گرامی داشته می‌شود و هم قبور مطهر ایشان غبارروبی و عطرافشانی خواهد شد.

مسئول سازمان حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج خاطر نشان ساخت: در همین راستا باغ‌موزه‌های دفاع مقدس نیز خودشان را آماده کرده‌اند که پذیرای جوانان و نوجوانان عزیز کشورمان باشند که در هفته دفاع مقدس بازدید از این باغ موزه‌های رایگان خواهد بود.

وی در پایان گفت: البته ما یادمان‌های مناطق عملیاتی غرب و جنوب هم داریم که خوشبختانه در تمام ایام سال پذیرای زائرین گرامی هستند.

Visits: 5