آیت الله علم الهدی: تفکر بسیجی در سرتاسر جهان فراگیر خواهد شد
آیت الله علم الهدی: تفکر بسیجی در سرتاسر جهان فراگیر خواهد شد
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد با بیان این که بسیج فقط منحصر در ایران اسلامی است و حشدالشعبی عراق و انصارالله یمن، دو مصداق عینی فراگیرشدن فرهنگ بسیجی هستند، گفت: به‌زودی همه عالم متأثر از تفکر و فرهنگ بسیجی خواهند بود و این اندیشه در سرتاسر جهان فراگیر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی  در خطبه های امروز نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی  اظهار کرد: پنجم آذرماه، سالروز صدور تشکیل بسیج توسط امام بزرگوار است تا در برابر چشم جهانیان، چشم‌انداز شکل‎گیری یک ارتش ۲۰ میلیونی ترسیم شود. آن روز که این فرمان صادر شد، شاید هیچ‌کس نمی‌توانست اقتدار امروز بسیج را تصور کند که فراتر از ارتش ۲۰ میلیونی، صدها میلیون نفر با تفکر و اندیشه بسیجی در راه دفاع از دین خدا باشند.

وی با اشاره به آیه ۵۴ سوره مبارکه مائده افزود: خداوند عالم در فرازهای متعدد قرآن کریم به تشریح موضوعی می‌پردازد که قرابت معنایی زیادی به آرمان والای بسیج دارد اما شاخص‎ترین آن زمانی است که پروردگار عالم فرمود «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دِینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللَّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ أَذِلَّهٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّهٍ عَلَى الْکَافِرِینَ یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَلَا یَخَافُونَ لَوْمَهَ لَائِمٍ ذَٰلِکَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتِیهِ مَنْ یَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ» یعنی ای پیامبر، بعد از آن‌هایی که از دین خدا روی‌گردان شدند، خداوند قومی را می‌آورد که خدا را دوست دارند و خدا نیز آن‌ها را دوست دارد. ملتی که نسبت به مؤمنان تواضع و فروتنی دارند و نسبت به کافران، سخت‎گیر و مقتدر هستند، در راه خدا مجاهدت می‌کنند و از هیچ‌چیز نمی‌ترسند. این فصل خداست که به هر کس بخواهد عطا می‌کند و رحمت خداوند دانا، وسیع و بی‌انتهاست.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی، بسیج را مصداق بارز کلام وحی در عصر حاضر دانست و خاطرنشان کرد: ویژگی‌هایی که برای بسیج ذکر شده، در همین فرازهای قرآنی هم نمایان است. به‌طور مثال، اینکه امام(ره) فرمود بسیج مدرسه عشق است، در قرآن کریم نیز نمود دارد زیرا خداوند عالم می‌فرماید «یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ» یعنی خدا این قوم را دوست دارد و آن‌ها نیز خدا را دوست دارند. علاوه بر این، اینکه گفته شده بسیج لشکر مخلص خداست در «یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ» نمود پیدا می‌کند یا اینکه بسیج در همه تقابل‌های نظامی و فرهنگی با دشمن توانمند است، همه در این فراز نمایان است که فرمود «وَلَا یَخَافُونَ لَوْمَهَ لَائِمٍ» یعنی ترس و نگرانی در هیچ زمینه بر آن‌ها عارض نمی‌شود.

وی ادامه داد: شاخص توسعه انسانی در بسیج متبلور است. خاصیت بسیج آن است که اعضا و افراد را از نظر شخصیتی، ایمانی و فردی متعالی می‌کند و این، برکت الهی همان نهضتی است که توسط امام راحل با اخلاص و ایمان بنا شد. شیرینی این واقعیت مضاعف می‌شود زمانی که بدانیم در روایت آمده پس از نزول آیه ۵۴ سوره مائده، وقتی از پیامبر اکرم(ص) سؤال شد که مقصود از این قوم چه کسانی است، رسول گرامی اسلام(ص) دست بر شانه سلمان فارسی گذاشت و فرمود «هذا وَ قومه» یعنی این مرد و قومش.

تفکر بسیج در جهان فراگیر می شود

آیت ‎الله علم‌الهدی تصریح کرد: آن روز که امام(ره) فرمان تشکیل بسیج را صادر کرد، چشم‌انداز تحقق ارتش ۲۰ میلیونی را داشت و در آن ایام بود که آمریکایی‌ها در طوفان شن صحرای طبس ذلیل و گرفتار شده بودند. امام(ره) قصد داشت تشکیلاتی ایجاد شود که این بار به جای طوفان شن، طوفان اراده‌های انقلابی و باورهای غیرتمندانه دینی بتواند مستکبران عالم را ذلیل و گرفتار خود کند. امروز نیز همین چشم‌انداز محقق شده است.

وی تأکید کرد: این‌طور گمان نکنید که بسیج فقط منحصر در ایران اسلامی است. حشدالشعبی عراق و انصارالله یمن، دو مصداق عینی فراگیرشدن فرهنگ بسیجی هستند و امروزه نه‌فقط در منطقه ما بلکه در سرتاسر عالم نیز هزاران طرفدار دارد. به‌زودی همه عالم متأثر از تفکر و فرهنگ بسیجی خواهند بود و این اندیشه در سرتاسر جهان فراگیر خواهد شد.

تشکیل محور مقاومت، برکت خاص تفکر بسیج است

امام‌جمعه مشهد با بیان اینکه تشکیل محور مقاومت، یکی از برکات فراگیرشدن اندیشه بسیجی در منطقه است، گفت: در جنگ اعراب و اسرائیل، بیش از ۸۰ میلیون ملت‌های عرب منطقه در برابر اسرائیل دو میلیون نفره وارد جنگ شد اما نه‌تنها به توفیقی دست پیدا نکرد بلکه بخش عمده از جنوب لبنان و مناطق دیگری از کشورهای منطقه نیز فقط در طول شش روز به تصرف صهیونیست‌ها درآمد. آن زمان هم جنگی آغاز شد و به پایان رسید اما حتی این نیاز به وجود نیامد که رئیس‌جمهور آمریکا به تل‎آویو بیاید. با این حال، در سال‌های اخیر، اسرائیل با قدرتی چند برابر نسبت به قبل در برابر یک گروه چریکی و غیردولتی متوقف شده، به خاک مذلت افتاده و هر روز سران کشورهای اروپایی و آمریکا به تل‎آویو می‌آیند اما آن‌ها هم در جلوگیری از شکست اسرائیل ناتوان مانده‌اند.

وی بیان کرد: آن‌هایی که زمانی آرمان نیل تا فرات را داشتند، امروز به‌قدری ذلیل شده‌اند که می‌گویند سه اسیر از شما را آزاد می‌کنیم در عوض یک اسیر ما را آزاد کنید. چه کسی دشمن را این‌قدر ذلیل کرد؟ این وضع به برکت اقتدار تفکر بسیجی است؛ تفکری که بیش از سه دهه پس از امام(ره)، تا خط مقدم تقابل اسلام و کفر پیش روی کرده و همه ملت‎های جهان را علیه جنایت و کودک‎کشی متحد ساخته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: آن‌چه در غزه اتفاق افتاد، چهره پلید استکبار غرب را در سراسر عالم و حتی پیش روی ملت‌های خودشان رسوا کرد. علاوه بر این، هیمنه سلاح‌های بزرگ و ابزارهای کشتار هوشمندشان نیز درهم شکست زیرا خودشان به چشم دیدند یک ارتش منسجم با ادعای مجهزترین ناوگان زرهی و منسجم‌ترین ساختار نظامی حتی از تصرف یک منطقه کوچک مثل غزه و مقابله با یک ملت محاصره‎شده عاجز مانده و این درحالی است که این فقط یک گروه بسیجی منطقه بود و از حزب‌الله لبنان گرفته تا انصارالله یمن، حشدالشعبی عراق و سایر گروه‌های مقاومت، همه بسیجی هستند.

Visits: 1