آن چه در جلسه پیشگیری از جرم دنا گفته شد از باید و نبایدهای انتخاباتی تا مصوبات بی‌سرانجام
آن چه در جلسه پیشگیری از جرم دنا گفته شد از باید و نبایدهای انتخاباتی تا مصوبات بی‌سرانجام
دادستان دنا در جلسه پیشگیری از وقوع جرم به اجرا نشدن پایش تصویری شهر سی‌سخت که جز مصوبات جلسه قبل بود اشاره کرد و گفت: مشکل پایش تصویری شهر سی‌سخت و شهر پاتاوه باید هر چه سریعتر صورت گیرد و هیچ قصوری پذیرفته نیست.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه پیشگیری از وقوع جرم با حضور اعضای شورای تامین، اعضای شورای اداری بخش مرکزی و بخش پاتاوه در محل دادگستری شهرستان دنا برگزار شد.

افشین دادستان دنا در این جلسه گفت: در این جلسه پیگیری مصوبات جلسه قبل است تا ببینیم عملکرد دستگاه‌ها چگونه است و موضوع دیگر بحث انتخابات است که از همین جا اعلام می کنیم اگر فردی یا  مدیری بخواهد حواشی ایجاد کند و باعث  ناامنی شود در هر پوششی که باشد جز هر حزب و گروهی که باشد با کسی تعارفی نخواهم داشت و قطعا برخورد خواهم کرد ولی انتظار از مدیران بیش از دیگران است که این اصل مهم را رعایت کنند.

دادستان دنا به اجرا نشدن پایش تصویری شهر سی‌سخت که جز مصوبات جلسه قبل بود اشاره کرد و گفت: مشکل پایش تصویری شهر سی‌سخت و شهر پاتاوه باید هر چه سریعتر صورت گیرد و هیچ قصوری پذیرفته نیست.

معضلی که همچنان پایرجاست

دادستان دنا معضل سگ‌های ولگرد را نگران کننده دانست و اظهار داشت: در تمامی جلسات موضوع سگهای ولگرد مورد بحث قرار می گیرد اصلی است که خواستیم ببینیم چه اقدامی شده است که باید از این پس به جد پیگیری شود، جلسه بگیرید و اگر نهادی پای کار نیامد حتما برخورد خواهیم کرد چرا که قرار نیست هر بار جلسه بگیریم و صحبت شود ولی کاری صورت نگیرد.

دادستان دنا گفت: با توجه با بارندگی های در پیش رو دستگاه‌های خدمات رسان شهری آمادگی کامل را جهت خطرات احتمالی داشته باشند،جداول و مسیل هایی که خطرساز هستند و باعث آب گرفتگی می شوند لایروبی کنند، ترکیدگی لوله های آب شرب و کنده کاریهای ناشی از فاضلاب شهری باعث نارضایتی عمومی شده است که امیدواریم این موارد به جد پیگیری و حل و فصل شوند.

یکتاپرست شهردار سی سخت هم گفت: در خصوص پایش تصویری حدود دو هفته پیش آخرین نامه را به مخابرات زدیم ولی تاکنون  مخابرات جوابی  نداده است، شهرداری وسایل مورد نیاز اعم از دوربین و پایه ها را  کاملا خریداری کرده است.

یکتاپرست اظهار داشت: در خصوص سگ های ولگرد ما به وظیفه عمل کردیم محلی را آماده کردیم فنس کشی کردیم و در دو مرحله بیش از ۲۰۰ قلاده سگ زنده گیری کردیم و به کمپ احداث شده بردیم ولی به جهت عدم همکاری ادارات عضو کمیته جمع آوری سگ های ولگرد با شهرداری ما هم قادر به ادامه کار نبودیم.

صفادوست بخشدار پاتاوه گفت: در بخش پاتاوه  عده ای حواشی ایجاد می کنند و هر چه اعلام می کنیم اعضای تایید شده هیئت نظارت با نظر استاندار، فرماندار و هیئت دولت است متاسفانه عده ای نمی خواهند قبول کنند ولی آمادگی کامل جهت برگزاری انتخاباتی سالم را در بخش پاتاوه  داریم.

بخشدار پاتاوه انقلابی می‌ماند!؟

صفادوست گفت: تاکنون انقلابی بودم و خواهم بود اما  اگر حواشی بگذارد که ما از دستگاههای امنیتی خواهان برخورد با چنین افرادی هستیم.

سرهنگ یدالله تقوی نژاد فرمانده انتظامی دنا گفت: در مورد دوربین های سطح شهر وظیفه نیروی انتظامی جانمایی پایه ها و محل نصب است که قبلا این کار صورت گرفته است، در بحث انتخابات  شهرستان چون مرکز ثقل و شلوغی در پاتاوه است و اکثر نامزدها اهل همین مناطق هستند امیدواریم مردم و مسئولان دست در دست هم دهند و  با همت جهادی و قاطعیت دستگاه قضایی و دوری از نکات منفی، تعصب بی‌جا و قوم گرایی انتخاباتی سالم را برگزار کنیم و روسفید شویم.

فرمانده انتظامی دنا اظهار داشت: در بحث جمع آوری اتباع بیگانه  این کار مستلزم هزینه هایی است که نیروی انتظامی  با وجود این محدودیت ها حدود ۶۰ نفر را طی یک عملیات دستگیر و با همکاری شهرداری به شیراز انتقال دادیم  ولی این کارساز نیست چرا که برخی از مردم در شهر سی سخت و روستاهای اطراف به افغان‌ها جا می‌دهند، خانه های بدون قرارداد در اختیارشان می گذارند که در این بین باید صاحب  خانه هایی که به اتباع بیگانه اجاره داده شده است مشخص شود و برخورد شود، اگر امکانات باشد هفته ای یک طرح اجرا خواهیم کرد.

تقوی نژاد با گلایه از بخش خصوصی گردشگری گفت: در بخش خصوصی هیچ گونه همکاری با نیروی انتظامی ندارند شرکت برف و آفتاب هیچ گونه همکاری با ما نکرد ولی مامورین فراجا بدون چشم داشت همکاری کردند و باعث شد جرائم خاصی اتفاق نیفتد و به طور کلی حجم جرائم کم بود بچه های بسیج در قالب طرح رضویون خیلی همکاری کردند و البته ناگفته نماند مجموعه گردشگری و اقامتی سربندان سی سخت زیر نظر شهرداری  با این حجم مسافر هیچ گونه نارضایتی و یک مورد درگیری نداشتند و نهایت همکاری با نیروی انتظامی را داشتند که جای تقدیر و تشکر دارد.

یک شهرستان برف‌گیر و فقط یک لودر و گریدر!!؟

نجفی رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای دنا گفت: اداره ما بایک دستگاه لودر و گردیدری که دارد  کل شهرستان را پوشش می دهد و همین الان در روستاها هستیم کلیه کانالها گود برداری شده اند و برای بارندگی هیچ مشکلی نخواهد داشت، مشکل  اصلی ما جاده بیاره است که قرار شد شورای ترافیک برگزار شود و مورد بررسی قرار گیرد، یک دستگاه لودر ما برای ریزش برداری جاده بیاره آماده است فقط مشکل ما صاحب ملک است که اگر حل نشود با توجه به اینکه جاده پل کلو بسته خواهد شد و جاده بیاره جایگزین خواهد شد تبدیل به یک مشکل حاد می‌شود.

او گفت: پیمانکاران پروژه های آسفالت ما  مشخص شده است و به  زودی شروع به کار خواهند کرد، پیمانکار اجرای نیوجرسی به طول ۱۰ کیلومتر مشخص شده است و به زودی شروع به کار خواهد کرد.

آراسته رئیس جهاد کشاورزی دنا گفت: از روزی که بحث  نان به جهاد واگذار شده است تغییرات اساسی هم در کیفیت و هم در کمیت ایجاد شده است و مردم هم خیلی راضی هستند و  تاکنون در بحث نبود نان گزارشی نداشتیم و تنها مشکل ما وجود بیش از حد کارگران فصلی به خصوص اتباع بیگانه هست که باید چاره ای اندیشید.

تقاضای عضو شورا چه بود؟

تقی‌زاده عضو  شورای شهر سی سخت هم گفت: دو خواسته عمومی مردم یکی روشنایی کمربندی ورودی شهر سی سخت  و جاده باغات حدفاصل چهار راه باغات تا هتل دال است و دیگری بحث آسفالت جاده گلخانه ها که بیش از ۵۰ طرح و چند صد هکتار باغ از این راه استفاده می کنند که تا به امروز تمام ادارات از این مسئولیت شانه خالی کردند،

وی گفت: حضور ۱۵ چادر عشایری که معلوم نیست از کجا آمده اند آیا پروانه چرا دارند، مجوز دارند باعث نگرانی شده است چرا که اینها علاوه بر آلودگی محیط گلخانه ها باعث تخریب محیط زیست، قطع درختان و آتش سوزی نیز می شوند.

سرهنگ پاسدار عرفانی مقام فرمانده سپاه ناحیه دنا ضمن تقدیر از همه اداراتی که در هفته دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند گفت: باید از دو شهردار سی سخت و پاتاوه به صورت ویژه تشکر کنم چرا که در همه زمینه ها و بحران ها فعال و پای کار هستند.

تذکر نسبت به هرگونه دخالت انتخاباتی

عرفانی مقام اظهار داشت: بحث انتخابات را داریم دشمن در راس آمریکا و اسرائیل کودک کش همه توان خود را برای ضربه زدن به انقلاب  گذاشته است و می خواهد به هر نحوی شده مردم را مایوس کند و از حضور در انتخابات منع کند که باید بگوییم دشمن کور خوانده و این بار هم تو دهنی محکمی از مردم خواهند خورد.

این فرمانده اظهار داشت: باید بدانیم مردم ولی نعمتان ما هستند و در اینجا وظیفه ما صیانت و حفاظت از آراء مردم است باید در این انتخابات کاملا بی طرف باشیم و  بگذاریم مردم هوشمندانه و آگاهانه تصمیم بگیرند و انتخاب کنند.

وی گفت: نباید ما مدیران با عملکردمان در انتخابات به شعور و درک مردم توهین کنیم متاسفانه مستنداتی هست که بخشی از مدیران در شهرستان گرو کشی می کنند و خدمات ارائه شده به  ارباب رجوع را برچسپ انتخاباتی می زنند.

فرمانده سپاه دنا اظهار داشت: اگر ما ۴ رکن اساسی، رقابت مشارکت، امنیت و سلامت را که رهبر انقلاب در خصوص انتخابات فرمودند رعایت کنیم و به این چهار رکن پایبند باشیم مطمنا انتخاباتی سالم و بی حاشیه خواهیم داشت و اگر غیر از این باشد می شود همان چیزی که دشمن  می خواهد، اگر ما آرای مردم را نادیده بگیریم خیانت به خون شهدا کرده وحق الناس است، من مسئول نباید از مسئولیتم علیه کسی استفاده کنم و از وسایل و تجهیزاتم برای هیچ فردی استفاده کنم، امنیت انتخابات با نیروی انتظامی و ماست و ما هم تا جایی که بتوانیم نخواهیم گذاشت یک رای پایمال شود.

سرهنگ عرفانی مقام با اشاره به حاشیه های ایجاد شده در بحث  انتخاب هیئت های اجرایی انتخابات شهرستان گفت:کسانی که می خواهند اعضای هیئت اجرایی و هیئت نطارت باشند نباید محکومیت کیفری داشته باشند، باید اعتقاد به خدا و ولایت فقیه داشته باشند، نباید محکومیت انتخاباتی داشته باشند.

فرمانده سپاه دنا با بیان اینکه وام دار هیچ حزب و باندی نیستم گفت: ارزش لباس پاسداری بالاتر از هر حزب و مقامی است و سعی بر برگزاری انتخاباتی سالم، بارقابت و با مشارکت بالاست.

دغدغه آقای فرماندار چه بود؟

پارسا شعبانی سرپرست فرمانداری دنا گفت: برای موضوع نصب و راه اندازی دوربین های پایش شهری،شهرداران پای کار هستند ولی نیاز مبرم به نصب دوربین ها با همکاری دیگر  ادارات هستیم، بحث جمع آوری اتباع بیگانه در دستور کار  شورای تامین قرار گرفت که این مهم شروع شده است که  تشکر ویژه از شهردار و فرمانده انتظامی داریم که در این خصوص همکاری کردند، در خصوص جمع آوری اتباع بیگانه  مردم به دفتر ما و دادستان مراجعه کردند و نگران بودند که چرا این کار صورت گرفته و ما الان نیاز مبرم به کارگر برای باغات خود داریم که باید گفت این تصمیم شورای تامین بوده و از قبل گرفته شده است.

شعبانی گفت: در خصوص اعضای هیئت اجرایی اگر معتمدینی که معرفی می شوند در دو مرحله مجموع آنها به حدنصاب نرسد آن گاه وارد مرحله سوم می شود که باید در استان رسیدگی و تصمیم گیری شود.

شعبانی با اشاره به بارندگی های در پیش رو گفت: از دستگاههای خدمات رسان خواهش داریم قبل از شروع بارندگی ها تمهیدات لازم را انجام دهند، آسفالت های روستاها زودتر صورت گیرد، پروژه های نیوجرسی و مسیر بهرام بیگی هرچه سریعتر شروع به کار کند، پیمانکار گازرسانی به حوزه سادات محمودی را قبل از شروع سرما پای کار بیاورید، برای جاده بیاره جلسه شورای ترافیک را حتما تشکیل خواهیم داد.

مقام ارشد اجرایی دولت در دنا انتخابات پیش رو را حساس و مهم دانست و گفت: بحث انتخابات پیش روست اولا خوشحالم لطفی به ما عنایت شد تا در جایگاهی به مردم خدمت کنیم و مطمئنا چهار اصل رهبر را سرلوحه کار جهت برگزاری  انتخابات سالم و حضور حداکثری قرار خواهبم داد.

شعبانی اظهار داشت: از مدیران و همه درخواست می کنم  قانون انتخابات که ۱۵۰ ماده است  را مطالعه کنند که یکی از قوانین، قانون موظف کرده تمام ادارات نیروی مورد نیاز و وسایل نقلیه مورد نیاز را باید در اختیار وزارت کشور قرار دهند، یکی از وظایف نیروی انتظامی آگاهی بخشی پیشگیری، و پیگیری است که این وظیفه فقط مختص نیروی انتظامی نیست بلکه همه دستگاههاست، هیچ مدیر و کارمندی حق جهت گیری له و علیه هیچ نامزدی را ندارد که اخیرا در محیط اداره ای گاها گزارش تخلفاتی می شود که تذکر می دهم که حق چنین کاری ندارید، شهرستان ما جز شهرستان های سبز است و امنیت کامل دارد ولی باز باید هوشیار باشیم، بایدمواطب فضاهای مجازی باشیم تا در دام دشمن گرفتار نشویم و ما اعضای شورای تامین در انتخابات پیش رو انتظار برگزاری انتخاباتی سالم را داریم تا بتوانیم نام نیکی از خود برجای بگذاریم.

سیدکریم هاشمی رئیس شورای نگهبان دنا گفت:در بحث انتخابات اعضای شورای تامین ضمن اینکه نهایت همکاری را داشتند،آن چه در لیست ها به ما داده شد آن چیزی نیست که گفته می شود و اصل مهم برای ما ولایت پذیری است، ما طرفدار هیچ جناحی نیستیم و در تعامل برای برگزاری انتخاباتی سالم و بدون حاشیه در شهرستان دنا هستیم.

دل پر خون رئیس دادگستری از مصوبات بی‌سرانجام

غلامی پور رئیس دادگستری دنا گفت: تقریبا تمام مصوبات جلسه قبل اجرایی نشده اند و هیچ بازخوردی نداشتند و این یک درد است که از همین جا از دادستان پای کار می خواهم با مدیران ناکارآمد و کم کار برخورد کند، در بحث حقوق عامه دادستان واقعا پای کار هستند و پیگیری می کنند.

غلامی پور اظهار داشت: مشکل اصلی ما این است که بر عملکرد خودمان نظارت نداریم از تمام دستگاههای خدمات رسان و دیگر نهادها می خواهم مصوبات انجام نشده را به جد پیگیری کنند چرا که  منبعد هیچ ترک فعلی پذیرفتنی نیست و جلسه بعدی باید مصوبات را انجام داده باشند.

رئیس دستگاه قضای دنا گفت:در بحث انتخابات ما باید خود مراقبتی کنیم بعد مردم را ببینیم و به همین منظور شعبه ای ویژه برای جرائم انتخاباتی تشکیل خواهیم داد خصوصا برای مدیران متخلف انتخاباتی پس توقع داریم  انتتخاباتی سالم و بدون حاشیه برگزار شود.

Visits: 21