آمار جالب پلیس کهگیلویه و بویراحمد از ماموریت‌های ۶ ماهه امسال
آمار جالب پلیس کهگیلویه و بویراحمد از ماموریت‌های ۶ ماهه امسال
فرمانده انتظامی کهگیلویه وبویراحمد گفت: از ابتدای سال تاکنون ۳۸۸ هزار و ۳۵۴ تماس تلفنی با ۱۱۰ ثبت شد که بیش از ۱۰۱ هزار مورد عملیاتی شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سردار کیقباد مصطفایی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با گرامیداشت هفته فراجا با اشاره به اینکه امنیت لازمه هر جامعه‌ای است، گفت: نظم اجتماعی دغدغه اندیشمندان حوزه اجتماعی است و جامعه‌ای که عاری از نظم اجتماعی باشد آشفته و بدون آینده روشن است.

فرمانده انتظامی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه نظم اجتماعی خواست مردم، حاکمیت و همچنین مجریان قانون است، افزود: هر جایی که افراد بخواهند قانون‌شکنی کنند پلیس ورود کرده و آنها را مکلف به رعایت قوانین و مقررات می‌کند.

سردار مصطفایی بیان کرد: رویکرد پلیس و مجموعه انتظامی در طول سالیان گذشته جامعه محور بوده و هر جایی که مردم همکار و همراه پلیس بودند در انجام ماموریت‌ها موفق عمل کردیم ‌و تلاش پلیس این است که مردم را در ایجاد امنیت دخیل کند.

وی در ادامه به ماموریت‌های پلیس از ابتدای سال جاری تاکنون پرداخت و گفت: در سال جاری ۳۸۸ هزار و ۳۵۴ تماس تلفنی با پلیس ۱۱۰ صورت گرفت که ۱۰۱ هزار و ۱۸۶ مورد عملیاتی شده و مابقی راهنمایی و ارشاد بوده است.

این مسوول بیان کرد: تعداد تماس‌های شبانه‌روز با پلیس دو هزار و یک مورد بوده که ۵۲۱ مورد عملیاتی شده است، یعنی در هر ساعت ۸۳ تماس تلفنی با پلیس انجام شده است.

فرمانده انتظامی کهگیلویه وبویراحمد افزود: در هر ساعت تقریبا ۲۲ عملیات پلیسی انجام شده یعنی در هر دقیقه تقریبا یک ماموریت توسط پلیس انجام شده است.

سردار مصطفایی به اقدامات در حوزه راهنمایی و رانندگی اشاره و عنوان کرد: طی ۶ ماهه امسال ۱۱ هزار و ۹۶۱ فقره صدور گواهینامه صورت گرفت، ۶ هزار و ۱۰ هزار تمدید گواهینامه، ۱۰ هزار و ۷۰ مورد صدور المثنی بوده، ضمن اینکه ۱۴ هزار و ۱۲۵ مورد پلاک‌گذاری صورت گرفته است.

وی به اقدامات پلیس در ایام اربعین حسینی اشاره و عنوان کرد: چهار هزار و ۴۹۷ مورد صدور گذرنامه صادر شد و چهار هزار و ۸۹۹ گذرنامه تمدید شد.

این مسوول بیان کرد: در حوزه پلیس آگاهی تمام قاتلین قتل‌‌های ۶ ماهه امسال دستگیر شدند و به محاکم قضایی معرفی و در حال طی کیفر و حکم قضایی هستند.

سردار مصطفایی بیان کرد: یک هزار و ۲۴۴ صحنه جرم توسط پلیس بررسی تخصصی و فنی شد و دو هزار و ۳۸۹ مورد از افراد متهم و مظنون انگشت‌نگاری صورت گرفته است، ۷۸۳ آزمایش بررسی پلیس در صحنه‌های جنایتی بوده است.

این مسوول با بیان اینکه یک هزار و ۱۲۵ گواهی سوء پیشنه صادر شد، گفت: در راستای مقابله با سارقین و مالخران و کنترل سرقت ها ۶۳۸ نفر سارق دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

وی به اقدامات پلیس فتا اشاره و عنوان کرد: ۶۱۲ پرونده جرائم سایبری طی ۶ ماهه امسال تشکیل شد که ۲۷ درصد رشد داشت که در همین راستا ۱۸۶ نفر دستگیر شدند که یک نفر از دستگیر شدگان مبلغ پنج میلیارد تومان از کارت یک هزار و ۷۴۹ نفر برداشت کرده بود.

سردار مصطفایی خاطرنشان کرد: در زمینه جذب استخدام تنها مجموعه‌ای هستیم که زمینه جذب فراهم شده است، سال گذشته ۳۹۰ نفر جذب شدند که ۱۲۰ نفر در مقطع درجه‌داری بودند، همچنین به مناسبت هفته فراجا جذب جوانان مومن در دستور کار است.

Visits: 1