آماری عجیب از صندلی‌های خالی در ادارات کهگیلویه و بویراحمد
آماری عجیب از صندلی‌های خالی در ادارات کهگیلویه و بویراحمد
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد به آماری در خصوص جایگاه های شغلی خالی استان اشاره کرد که در نوع خود قابل توجه است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، جهانگیر شاهینی در جشنواره شهید رجایی به علت تاخیر در برگزاری این جشنواره در زمان مقرر پرداخت و گفت: به دلیل برگزاری مراسم اربعین حسینی، جشنواره شهید رجایی برگزار نشد و همه توجهات و برنامه‌ها در راستای هر چه بهتر برگزار شدن بزرگترین تجمع شیعیان جهان در کشور عراق بود که لنز دوربین‌ها و قلم خبرنگاران به این همایش معطوف شده بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: معظم له فرمودند: «در زمینه خدمت وقت محدود است» لذا طبق این فرمایش رهبری خوب است که انقلابی و جهادی  فعالیت ها را شبانه روزی دنبال کنیم تا به تعهدات در قبال مردم عمل کنیم.

وی به سیمای اداری و استخدامی استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و با بیان اینکه در این دولت خدمت خوبی ارائه شد، گفت: ۳۴ هزار نفر کارمند داریم که ۳۵ درصد خانم ها و ۶۵ درصد آقایان است  که بیشترین کارکنان دارای مدرک لیسانس هستند.

وی بیان کرد: بیشترین کارکنان با جمعیت ۲۰ هزار نفری رسمی هستند و سایرین پیمانی، رسمی آزمایشی، قرار داد، کار معین، قرار دادی کارگری و شرکتی هستند.

شاهینی به وجود ۷ هزار جایگاه‌ شغلی خالی در استان اشاره و عنوان کرد: تلاش می شود با همکاری استانداری برای پوشش صندلی های خالی برنامه‌ریزی و کار استخدام آنها انجام شود.

این مسوول بیان کرد: سال گذشته ۶ آزمون استخدام برگزار شد و چند آزمون دیگر امسال‌ برگزار می‌شود، ضمن اینکه تعدادی از پست های خالی از طریق افرادی که کار معین هستند و  از آزمون استخدامی جذب می‌شوند‌.

وی به شاخص‌های عمومی و استخدامی جشنواره شهید رجایی اشاره  با بیان اینکه ۶۹ دستگاه در جشنواره شهید رجایی شرکت کردند، گفت: تفاوتی که این جشنواره با سال گذشته داشت اینکه محور ارزیابی به گونه ای جلو رفت که با مشارکت قرار دادن دستگاه‌ها و افزایش کارشناسان تخصصی خطاها را کاهش دادیم و دستگاه‌های که حق آنها بود انتخاب شد.

وی با اشاره به عملکرد دو ساله دولت در این استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این دولت توجه ویژه ای به استان شد در سفر دولت ۸۵ پروژه ارائه شد که ۵۵ مورد را با همکاری تیم عمرانی و اقتصادی در فصل برنامه قرار دادیم و نیازهای استان احصاء شد و ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد اعتبار به استان داده شد.

این مسئول با بیان اینکه به این میزان اعتبار قانع نشدیم و مرتب طرح ارائه می‌شود، از در دست تهیه بودن سند توسعه استان، سند توسعه دانش‌بنیان‌ها، سند توسعه صادرات غیرنفتی در استان خبر داد.

وی بیان کرد: البته تا رسیدن این اسناد بیکار نماندیم و دنبال رفع مشکل در حوزه‌های آبرسانی، راه و جاده هستیم و با همدلی که میان مسوولان است مصمم به رفع مشکلات و خروج از بن بست در بخش‌های زمینی و هوایی و سایر حوزه ها هستیم‌.

Visits: 2