آمادگی دستگاه‌‌های خدمات‌رسان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به بارش‌های نرمال پاییز و زمستان
آمادگی دستگاه‌‌های خدمات‌رسان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به بارش‌های نرمال پاییز و زمستان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش‌بینی می‌شود بارش‌ها در پاییز و زمستان‌ نرمال باشد لذا دستگاه‌ها آمادگی لازم را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا نیک‌روز با اشاره به بارش‌های خوب سال زراعی گذشته اشاره کرد و گفت: بارش های خوب سال زراعی گذشته موجب انبوهی علفزارها در مراتع و جنگل‌ها شد زمینه آتش سوزی‌ها را در جنگل‌ها و مراتع استان در تابستان امسال ایجاد کرد که خوشبختانه آتش سوزی‌ها در سریعترین زمان ممکن با همکاری نیروهای منابع طبیعی، محیط زیست، آتش نشانی و مشارت مردمی اطفاء شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به سیل مانسون سال گذشته گفت: در سیل سال گذشته با کمک و همکاری رسانه های مکتوب، الکترونیکی، مجازی و همچنین صدا و سیمای مرکز استان و پیش بینی‌های دقیق هواشناسی، ارسال پیامک اطلاع‌رسانی خوبی به مردم شد و همین موارد منجر شد که هیچ گونه تلفاتی در این سیل نداشته باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با بیان اینکه علی رغم حجم بارش‌ها در سیل مانسون یک ساعت قطعی گاز نداشتیم و شاهد پایداری آب، برق و تلفن بودیم، افزود: سال گذشته شاهد ریزش بهمن در ارتفاعات استان بودیم که این مهم با همکاری دستگاه های متولی راه ها بازگشایی و هیچ گونه موردی در این زمینه گزارش نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر و تشکر از زحمات نیروی انتظامی، بسیج و سپاه در سیل مانسون سال گذشته گفت با وجود مشکلات فراوان که اورژانس ۱۱۵ استان با آن دست و پنجه نرم می کند اما در سیل و حوادث در کنار حوزه بحران بود.

نیک روز بیان کرد در سیل سال گذشته همراهی خوب آموزش و پرورش و معلمین و اقدامات خوب نوسازی مدارس در استاندارد سازی مدارس باعث شد یک ساعت مدرسه ای تعطیل نشد.

وی بیان کرد: امسال به مانند سال‌های گذشته میزان بارش‌ها در پاییز و زمستان‌ بالاتر از نرمال پیش‌بینی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود، بارش‌ها را از ابتدای آبان ماه داشته باشیم، گفت: جلسات ستاد مدیریت بحران با حضور همه دستگاه‌های خدمات رسان و شهرداران تشکیل و با توجه به اینکه پارسال زمستان سختی را پشت سر گذاشتیم میزان توقع در سال زراعی جاری از دستگاه‌ها مخصوصا در پایداری شبکه برق، آب و گاز بالا است.

وی بیان کرد: با شرکت توزیع نیروی برق به منظور هرس به موقع درختان و جلوگیری از قطعی برق مکاتبه شده است، همچنین آب و فاضلاب تدابیر لازم را انجام دهد که با قطع برق آب نیز قطع نشود.

نیک‌روز توصیه‌هایی هم برای کشاورزان داشت و گفت: در بارش‌های سال‌های گذشته شیلات آسیب جدی دیدند لذا از هم‌اکنون آمادگی و پیش‌بینی لازم برای بارش‌های بالاتر از نرمال پاییز و زمستان توسط سازمان جهاد کشاورزی در حوزه شیلات و باغات در مناطق گرمسیری و سردسیری اتخاذ شود تا کمترین آسیب را متحمل شویم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر بروز رسانی امکانات و تجهیزات شهرداری‌ها گفت: لایه‌روبی جداول توسط شهرداری و رودخانه‌ها توسط آب منطقه‌ای قبل از شروع بارش‌ها انجام شود.

وی بر ساماندهی کوهنوردان توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تاکید کرد و گفت: سال گذشته موارد زیادی در حوزه کوهنوردی رخ داد که برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی ساماندهی تیم‌های کوهنوردی صورت گیرد.

 نیک‌روز با تاکید بر اینکه محیط زیست علوفه وحوش را برای ایام سرد سال تامین و ذخیره کند، بیان کرد: از ظرفیت همه دستگاه‌ها در جهت خدمت‌رسانی به مردم استفاده شود.

Visits: 1