آلودگی هوای ۴ کلان‌شهر و بارندگی در غرب کشور
آلودگی هوای ۴ کلان‌شهر و بارندگی در غرب کشور
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز چهارشنبه 24 آبان سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش در کل نوارغربی کشور و سپس لرستان، جنوب همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، صادق ضیائیان اظهار داشت:‌ امروز و فردا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، کرج، اصفهان و اراک افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و  کاهش کیفیت هوا به دلیل شرایط جوی آرام داریم.

وی افزود: روز چهارشنبه ۲۴ آبان سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش در کل نوارغربی کشور و سپس لرستان، جنوب همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: بعدازظهر چهارشنبه ۲۴ آبان در مناطقی از اردبیل، آذربایجان شرقی و سواحل خزر بارش پراکنده و وزش باد شمالی پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان گفت: پنج‌شنبه ۲۵۴ آبان گستره بارش‌ها کل غرب، جنوب غرب و مناطقی از استان‌های اصفهان، بوشهر، فارس، هرمزگان و کرمان را در برمی‌گیرد که شدت بارش‌ها در کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و شمال بوشهر خواهد بود.

وی افزود: روز جمعه ۲۶ آبان در جنوب فارس، بوشهر، شرق خراسان‌جنوبی و جنوب شرق کشور رگبار و رعدوبرق و وزش باد داریم و به تدریج سامانه بارشی از شرق کشور خارج می‌شود و کاهش نسبی دما را در دریای خزر خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری وهمراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۱ و ۱۳ درجه خواهد بود.

ضیائیان اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۳۲ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد و بجنورد  با کمینه دمای ۳ درجه بالای صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

Visits: 2