آغوش باز شهرک‌های صنعتی سپیدان برای سرمایه‌گذاران؛ انعقاد ۱۲۱ قرارداد
آغوش باز شهرک‌های صنعتی سپیدان برای سرمایه‌گذاران؛ انعقاد ۱۲۱ قرارداد
سپیدان با فعالیت سه شهرک صنعتی دولتی و ۲شهرک صنعتی غیردولتی سهم موثری در توسعه صنعتی و اشتغال پایدار در استان فارس دارد؛شهرک‌هایی که به گفته متولیان صنعتی استان تاکنون ۱۲۱سرمایه‌گذار در آنها مستقر شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،شهرستان سپیدان به مرکزیت شهر اردکان در ۸۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است، شهری که با جاذبه‌های گردشگری بسیاری شناخته می‌شود و نقش مهمی در جذب گردشگران دارد.

ظرفیت‌های شهرستان سپیدان؛ از گردشگری تا صنعت

این شهرستان افزون بر اینکه به‌عنوان یکی از مناطق مهم گردشگری جنوب کشور به شمار می‌رود از پتانسیل بالایی نیز در عرصه اقتصادی بهره می‌برد.

در حقیقت سپیدان به دلیل برخورداری از پتانسیل بالای کشاورزی و صنعتی و همچنین داشتن موقعیت استراتژیک، یکی از پُرظرفیت‌ترین مناطق کشور در جذب سرمایه‌گذاران است.

اهمیت جایگاه این شهرستان در رُشد اقتصادی استان فارس تا بدان جاست که استاندار فارس در سال ۱۴۰۱ و در بیست و سومین سفر رسمی خود به شهرستان‌های استان به این شهرستان سفر کرد؛ سفری که با ۲۷مصوبه برای توسعه و رفع مشکلات این شهرستان همراه بود.

استاندار فارس در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲نیز برای پیگیری مصوبات دور اول سفرهای شهرستانی بار دیگر به این شهرستان سفر کرد و در این سفر هفت طرح اجرا نشده‌ مصوبِ سفر اول خود به این شهرستان را بررسی کرد.

در سفر استاندار فارس به شهرستان سپیدان همچنین مسائل و مشکلات شهرک های صنعتی این شهرستان بررسی شد.

این در حالیست که در شهرستان سپیدان سه شهرک صنعتی دولتی و ۲شهرک صنعتی غیردولتی مشغول به فعالیت هستند که این شهرک‌ها زمینه مناسبی برای استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار فراهم کرده‌اند.

بررسی چالش‌های نواحی و شهرک‌های صنعتی سپیدان

اخیراً هم مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان سپیدان بازدید کرد و در این بازدید ضمن بررسی وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی، مسائل و مشکلات این شهرک‌ها احصا شد.

در این برنامه مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از شهرک‌های صنعتی همایجان ،سپیدان ۳ و ناحیه صنعتی شهید جاویدی بازدید و به بررسی مسائل و مشکلات این شهرک‌ها پرداخت.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس که معتقد است شهرستان سپیدان از موقعیت ویژه‌ای برای جذب سرمایه‌گذار در بخش صنعت برخوردار است گفت: توسعه و تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی در اواویت قراردارد.

سید مسعود عظیمی افزود: در شهرستان سپیدان سه شهرک صنعتی دولتی ایجاد و تاکنون ۱۲۱سرمایه‌گذار در این سه شهرک و ناحیه صنعتی مستقر شده‌اند.

وی اضافه کرد: با توجه به تکمیل ظرفیت واگذاری در ناحیه صنعتی شهید جاویدی و شهرک صنعتی همایجان و ظرفیت محدود باقیمانده در شهرک صنعتی سپیدان ۳، ایجاد شهرک‌های صنعتی جدید در این شهرستان دارای توجیه فنی و اقتصادی برای جذب سرمایه‌گذار است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس ادامه داد: هم اکنون ۲ پروژه زیرساختی شامل زیرسازی ،جدول و آسفالت و نیز روشنایی معابر با اعتبار حدود ۱۵میلیارد تومان در شهرک های صنعتی سپیدان در حال اجراست و در دو سال اخیر نیز ۱۲پروژه زیرساختی اجرا و به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

به گفته عظیمی در این مدت هفت پروژه در شهرک صنعتی سپیدان سه اجرایی شده و طرح‌های روسازی، آسفالت، جدول‌گذاری، آسفالت خیابان‌ها و جاده اصلی، احداث مخزن هوایی، احداث شبکه روشنایی به پایان رسیده است.

وی همچنین از اجرای پنج پروژه در ۲سال اخیر در شهرک صنعتی همایجان سپیدان نیز خبر داد و گفت: طرح‌های برق‌رسانی به واحد سردخانه‌ای و پروژه‌های جدول‌گذاری، زیرسازی و روسازی و آسفالت توپکا و احداث ایستگاه پمپاژ و شبکه برگشت پساب فاضلاب و طرح برق‌رسانی به مخازن به پایان رسیده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در شهرک‌های صنعتی همایجان، سپیدان۳و شهیدجاویدی تاکنون ۵۱ واحدصنعتی با اشتغال افزون بر ۹۵۵نفر نیز به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

عظیمی یادآور شد: افزون بر شهرک های صنعتی دولتی، ۲ شهرک صنعتی غیر دولتی فراسان و کامپوزیت سازه ماندگار نیز در این شهرستان فعال است.

بدون شک یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب شهرستان سپیدان برخورداری این شهرستان از شهرک‌های صنعتی دولتی و غیر دولتی است که با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها می‌توان گام‌های اساسی در مسیر جهش تولید و ارتقای جایگاه استان در عرصه صنعت برداشت.

Visits: 2