آغاز ۳۶ طرح درآمدزایی دهیاران در فارس
آغاز ۳۶ طرح درآمدزایی دهیاران در فارس
مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری فارس از آغاز ۳۶ طرح درآمدزایی دهیاران در قالب خرید ماشین‌آلات در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،حامد رستمی گفت: به منظور کمک و تسهیل فعالیت دهیاران، ۳۶ طرح درآمدزایی دهیاران در قالب خرید ماشین‌آلات به ارزش ۹۰ میلیارد تومان در فارس کلید خورد.

او بیان کرد: همچنین طی تفاهم‌نامه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با پست بانک، امکان اعطای تسهیلات کم‌بهره در راستای ایجاد طرح‌های درآمدزا و ارائه تسهیلات به دهیاری‌ها فراهم شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری فارس افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه، دهیاران تا سه برابر میانگین حساب می‌توانند از تسهیلات در راستای طرح درآمدزایی برخوردار شوند.

رستمی در ادامه با بیان اینکه شعار سال در پرتو حمایت از تولید محقق می‌شود، گفت: روستا‌ها از مهم‌ترین خاستگاه‌های تولید ثروت و پشتیبانی از امنیت غذایی به‌شمار می‌روند و در این راستا چشم‌اندازی که برای دهیاری‌ها ترسیم شده مبتنی بر درآمدزایی پایدار و خودکفایی است.

او با تصریح اینکه دهیاری نهاد عمومی غیردولتی محسوب می‌شود که دارای شخصیت حقوقی مستقل است، بیان کرد: توسعه منسجم روستا در پرتو خودکفایی و کسب درآمد پایدار ممکن می‌شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری فارس در بخش پایانی سخنان خود، مردم ولایتمدار فارس را به حضور گسترده در انتخابات دعوت کرد و افزود: سیاست دولت سیزدهم بر مبنای توزیع متوازن امکانات و خدمات در مناطق محروم و دورافتاده استوار شده است.

Visits: 2