آغاز موج سوم بازگشت زائران اربعین
آغاز موج سوم بازگشت زائران اربعین
معاون فرهنگی اجتماعی مرزبانی فراجا از آغاز موج سوم بازگشت زائران اربعین حسینی از مرزهای مشترک با کشور عراق از بعد از ظهر امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ رضا شیراوژن معاون فرهنگی اجتماعی مرزبانی فراجا، در خصوص آخرین وضعیت تردد زائران اربعین حسینی از گیت‌ها و پایانه‌های مرزهای ۶گانه مشترک با کشور عراق اظهار داشت: با توجه به اینکه امروز مراسم اربعین حسینی در دو کشور ایران و عراق برگزار می‌شود، موج سوم برگشت زائران حسینی از بعدازظهر امروز رقم می‌خورد.

معاون فرهنگی اجتماعی مرزبانی فراجا با بیان برگزاری چندین جلسه دیپلماسی مابین فرمانده مرزبانی با مقامات عراقی در خصوص تأمین امنیت و همچنین تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی، تصریح کرد: خوشبختانه با هماهنگی انجام شده با طرف عراقی علی‌رغم افزایش زائران هیچگونه مشکلی در تردد زائران نداشتیم و تردد زائران در هر دو سوی مرز با حول و قوه الهی و تلاش مأموران انتظامی و امنیتی با امنیت کامل انجام شد.

سرهنگ شیراوژن با بیان این مطلب که مرزبانان در مرزها تا پایان ماه صفر به زائران بارگاه ملکوتی آقا اباعبدالله‌الحسین (ع) اجازه خروج می‌دهند اعلام کرد: ورود زائران اربعین از مرزهای مهران، شلمچه، چذابه، باشماق‌، تمرچین و خسروی بدون هیچگونه مشکلی به صورت روان در جریان است.

وی در خاتمه با تقدیر و تشکر از همه همکاران پلیس به خصوص مأموران مرزبانی فراجا که عاشقانه در خدمت زائران اربعین حسینی بودند، از زائران درخواست کرد:‌ در هنگام بازگشت بعد از استراحت اقدام به تردد در جاده‌ها کرده تا خدایی ناکرده دچار تصادف یا واژگونی نشوند.

Views: 2