آغاز اعتراضات داخلی؛ خانواده اسرای صهیونیست: اسرائیل را به آتش می‌کشیم
آغاز اعتراضات داخلی؛ خانواده اسرای صهیونیست: اسرائیل را به آتش می‌کشیم
خانواده اسرای صهیونیست که روز اول عملیات طوفان الاقصی به اسارت حماس درآمدند به دلیل بی اعتنایی دولت، فشار خود به سران رژیم را افزایش داده و تهدید به آغاز تظاهرات کردند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، خانواده‌های اُسرای رژیم صهیونیستی که جنبش حماس آنان را پانزدهم مهر ماه در اولین روز عملیات طوفان الاقصی به اسارت گرفته، با تجمع در میدان موزه تل آویو (میدان مفقودان)، از بی‌اعتنایی دولت به وضعیتشان به تندی گله کردند.

هیأت موسوم به «ربوده شدگان و مفقودان» با انتشار بیانیه‌ای تند، ضمن تأکید بر اینکه «ما بدترین شب را پشت سر گذاشتیم» با ابراز خشم خود گفتند، «حتی یک نفر هم از دولت به خود زحمت نداده که با خانواده ربوده شدگان و مفقودین تماس بگیرد و به آنان توضیح دهد که آیا عملیات زمینی زندگی ربوده شدگان را به خطر می‌اندازد یا خیر».

در این بیانیه آمده است که شب گذشته به دلیل اینکه حملات و بمبارانهای رژیم علیه غزه که با حدود یک صد فروند جنگنده انجام شد، برای خانواده های اُسرای اسرائیلی نیز شب سختی بوده است چون سرنوشت وابستگانشان که نزد حماس هستند نیز در ابهام قرار دارد و ممکن است آنان نیز در معرض بمباران شدید قرار بگیرند.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی با گزارش تجمع این افراد نوشت: خشم توفنده خانواده های ربوده شدگان به دست حماس در پی گسترده شدن حملات ارتش اسرائیل به نوار غزه. خانواده‌های افراد ربوده شده خواستار دیدار فوری با نخست وزیر یا وزیر دفاع هستند و اگر این خواسته برآورده نشود، اعتراضات و تظاهرات خیابانی را آغاز خواهند کرد».

کانال دوازده به نقل از این خانواده‌ها نوشت: شب جهنم‌گونه‌ای را پشت سر گذاشتیم. گزینه دیگری نداریم. کشور را به آتش میکشیم. آنها گفته اند در میدان موزه تل آویو به تجمع ادامه میدهند و اگر دیداری که درخواست دارند، انجام نشود، امشب بیانیه‌ای در خصوص افزایش اقدامات و شروع تحرکات اعتراضی بزرگ در خیابان صادر خواهند کرد.

ایلیت سمارنو، زنی که کانال دوازده با او مصاحبه کرد گفت که پسرش یوناتان زخمی شده و به اسارت در آمده است. او گفت، بعد از ۲۱ روز و بعد از شب بیداری دیشب، امروز شاهدیم که رسانه ها از نفوذ بزرگتر و شدیدتر به غزه حرف میزنند. از این لحظه دیگر نتوانستیم ما والدین، ساکت بمانیم. دیشب در طول ۲۱ روز جهنمی که پشت سر گذاشتیم، یک جهنم دیگر بود.

این زن اسرائیلی گفت، خواسته ما این نیست که به جای نخست وزیری تماس بگیریم. خواسته ما این است که نماینده ما در کمیته جنگ حضور داشته باشد.

یک زن دیگر به کانال ۱۲ گفت، ما چندین نامه نگاری کردیم اما نتیجه نداشته است. «میراو» گفت، من دیگر به خانه برنمیگردم. ما در همه خانه ها را خواهیم زد و از همه میخواهیم که بیایند و اعتراض کنند. ما کشور را در جنگ، به آتش میکشیم. دیگر آتش بیشتری در داخل کشور نمیخواهیم. ما میخواهیم که شما قدرت جنگیدن و بازگرداندن فرزندان ما را داشته باشید و در صلح باشیم.

سامارنو نیز گفت: کشور را در درون دچار جنگ دیگری نکنید. ما دنبال جنگیدن در داخل نیستیم اما حس میکنیم که کسی به فکر حل مشکل ما نیست. گزینه دیگری نداریم. کشور را به آتش میکشیم. چرا؟ من از همه اعضای کابینه سوال میکنم. چرا در تظاهرات پلیس ما را اذیت میکند و به جای اینکه سراغ ربایندگان برود، علیه ما از زور استفاده میکند؟ یک کلمه به ما بگویید و ما را آرام کنید.

به گفت مقامات رژیم صهیونیستی، دست کم ۳۲۹ نفر نزد حماس اسیر هستند. هفته گذشته حماس اعلام کرد که برای نشان دادن حسن نیت خود حاضر است دو سه اسرائیلی را آزاد کند اما تل آویو در پاسخ گفته بود که حاضر نیست آنان را تحویل بگیرد. تاکنون حماس چند اسیر را ملیت غربی را آزاد کرده است.

Visits: 3