آستان مقدس امامزادگان به عنوان کانونهای معنوی محل رفع آسیب‌های اجتماعی باشد
آستان مقدس امامزادگان به عنوان کانونهای معنوی محل رفع آسیب‌های اجتماعی باشد
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: آستان مقدس امامزادگان که به عنوان کانونهای معنوی در سراسر ایران وجود دارند، می توانند کانونی برای رفع آسیبهای اجتماعی باشند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،جمعی از خادمان آستان مقدس امامزاده اهل بن علی(ع)‌ تهران، امروز نهم مهرماه با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه دیدار کردند.
حجت‌الاسلام خاموشی با مبارک دانستن ایام شادی اهل بیت(ع)، پیشاپیش فرارسیدن ۱۷ ربیع الاول را تبریک گفت و از زحماتی که خادمان این آستان در ایام محرم و صفر در برگزاری مراسم اربعین و همچنین مراسم جاماندگان متحمل شدند، تشکر و قدردانی کرد و گفت: حضور امامزادگان در ایران بعد از هجرت دوم (هجرت اول، هجرت نبی مکرم اسلام(ص) از مکه به مدینه و هجرت دوم هجرت اهل بیت(ع) به ایران است) به گونه ای است که مناطق مختلف کشور از برکت وجود خاندان بنی هاشم متنعم هستند.
وی اظهار کرد: بیش از ۸ هزار بقعه متبرکه در ایران وجود دارد و مردمان کشور ما زیر سایه سار پرچم اهل بیت(ع)، همواره زندگی کرده و زندگی خواهد کرد. همچنین مفتخریم که تاریخ ما امام رضایی دارد که کل ایران زیر گنبدش جا می گیرد و ایرانی ها محبت به امام رضا(ع) با گوشت و پوست و خونشان آمیخته شده و نسل به نسل منتقل شده است. درمورد دیگر امامزاده ها نیز چون به اهل بیت(ع) وابستگی دارند بنابراین ما هر زیارتگاهی مشرف می شویم درواقع متصل به پیامبر(ص)، امام علی(ع)، امام حسین(ع) و خاندان اهل بیت(ع) هستند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: خدمتگذاری به این امامزادگان، خدمتگذاری به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است و این خدمتگذاری افتخار معنوی است همان طور که اگر این امامزادگان در قید حیات بودند و شما در همسایگی آنها بودید، به آنها سر می زدید و دردمند آنها بودید و از آنها پاسداری می کردید، اکنون که در قید حیات نیستند در مضجع و آستان این بزرگواران خدمت می کنید.
وی عنوان کرد: خداوند می فرمایند برخی خانه ها نورانی است چون ذکرالله در آن بیوت جاری است و برخی خانواده ها را من خدا اراده کرده ام که آنها را از پلیدی دور کنم، در خاندان اهل بیت(ع) چهارده نور پاک وجود دارد که اراده خدا بر این قرار گرفته که این بزرگواران از هر بدی دور باشند و اینها همواره کارشان ذکر خداست و هرجا باشند خیر و برکت آنجا هست.
حجت الاسلام خاموشی بیان کرد: آستان مقدس امامزادگان به عنوان کانونهای معنوی در سراسر ایران وجود دارد و وظیفه ماست که مقام آنها را پاس بداریم و مردم را به سمت این مکان های مقدس هدایت کنیم و آداب حضور در این اماکن را به صورت علمی و عملی برای مردم تبیین کنیم.

وی افزود: جوانان این منطقه جبهه زیاد رفته اند، خیلی از آنها را می شناسم که شجاع و بی‌باک و خط شکن بودند، یاد همه آنها بخیر آنها افرادی بودند که وقتی امام(ره) فرمان قیام برای دفاع از مرزها را صادر کردند، برای حضور در مناطق جنگی سر از پا نمی شناختند. اکنون این منطقه گرفتار برخی مشکلات و آسیبهاست و شما در این مکان مقدس می توانید کانونی برای رفع آسیبها باشید. امید است با فهم صحیح دین و اجرای درست احکام و اخلاق اسلامی بتوانید راهنمای خوبی برای افراد، خانواده ها، بانوان و فرزندان آنها باشید.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن پیشنهاد راه اندازی صندوق قرض الحسنه با اختیار مدیریت بقعه متبرکه، با اعزام خادمان این آستان به مشهد مقدس نیز موافقت کرد و گفت: ۸ هزار بقعه متبرکه در سراسر کشور وجود دارد که هر بقعه تقریبا بیش از ۱۰ خادم دارد، بر این اساس باید شخصیت حقوقی مستقل برای بقاع در نظر بگیریم که بقعه برنامه بودجه بنویسد. قانونگذار هم معتقد است باید برای هر بقعه برنامه بودجه خاص نوشته شود که این برنامه نقشه راه را مشخص می کند.

Visits: 1