آخرین پرواز اربعین امسال امشب در فرودگاه امام (ره) به زمین می‌نشیند
آخرین پرواز اربعین امسال امشب در فرودگاه امام (ره) به زمین می‌نشیند
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه آخرین پرواز اربعین از نجف اشرف به فرودگاه امام خمینی (ره) ساعت 23:15 امروز به زمین می‌نشیند، گفت: از روز 27 مرداد تا پایان وقت امروز 20 شهریور، 1754 پرواز برای جابه‌جایی زوار اربعین در فرودگاه امام انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سعید چلندری با بیان اینکه آخرین پرواز اربعین به فرودگاه امام خمینی (ره) ساعت ۲۳:۱۵ امروز در فرودگاه به زمین می‌نشیند، اظهار داشت: از روز ۲۷ مرداد تا ساعت پایانی امروز ۲۰ شهریور مطابق با ۲۵ ماه صفر، ۱۷۵۴ پرواز برای جابه‌جایی زوار اربعین انجام شد که نسبت به پروازهای اربعین سال گذشته در فرودگاه امام ۱۵ درصد افزایش داشت.

وی افزود: در این مدت حدود ۲۳۶ هزار و ۱۶۰ زائر جابه‌جا شد که نسبت به اربعین سال گذشته ۲۹ درصد رشد داشت.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) افزود: امسال در فرودگاه نجف، ترافیک سنگین پروازها وجود داشت، به همین لحاظ میانگین تأخیر پروازهای اربعین در ورود و خروج به ۵۶ دقیقه رسید، ۶۰ درصد دلیل بروز این تاخیرات مربوط به ترافیک فرودگاه نجف و از مبدأ فروگاه نجف بود، به عنوان مثال کانتر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دیر باز می‌کردند یا زوار دیر می‌رسیدند و غیره، همچنین ۴۰ درصد عامل تاخیرات مربوط به نقص فنی تکنیکال هواپیما بود.

وی ادامه داد: امسال الحمدالله هیچ یک از زوار از پروازها جا نماندند و اگر مسافر جامانده داشتیم، با پرواز بعدی آن شرکت یا شرکتی دیگر اعزام می‌شد.

چلندری گفت: در ایام اربعین امسال ۱۶ هزار دستگاه خودرو متعلق به زوار وارد پارکینگ فرودگاه امام (ره) شدند و به صورت ۱۰۰ درصد رایگان زوار خودروی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در پارکینگ‌های در نظر گرفته‌شده پارک کردند.

وی افزود: سعی شد در ترمینال سلام و شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) خدمات در شأن زوار باشد. اجرای برنامه‌های فرهنگی، پذیرایی از زوار در موکب‌ها و پاسخ به سؤالات مذهبی در ترمینال سلام انجام شد.

Views: 1